Jak zorganizować wyjazd na mecz do Barcelony?

doBarcelony.pl

15 maja 2018, 18:35

84 komentarze

Prawie sześć lat temu na łamach FCBarca.com opublikowaliśmy artykuł „Barcelona na każdą kieszeń - Twój przewodnik po stolicy Katalonii”, w którym obszernie opisaliśmy wszystko co niezbędne do zorganizowania wyjazdu do Barcelony na własną rękę. Odbiór wśród czytelników przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wielokrotnie otrzymaliśmy za to wiele miłych słów, a nawet zdarzało się, że na polskich lotniskach spotykaliśmy współpasażerów lotu z wydrukowanym artykułem w ręce.

Od czasu pierwszej publikacji artykuł przeszedł kilka zmian, ale przez lata nasza wiedza bardzo się poszerzyła. Barcelonę odwiedzamy regularnie i za każdym razem odkrywamy kolejne fantastyczne miejsca. Artykuł przestał być wystarczający i podczas jednego z ostatnich wyjazdów podjęliśmy decyzję, aby pójść o krok dalej. W ten sposób powstał blog, który z dumą Wam przedstawiamy.

doBarcelony.pl to efekt intensywnej pracy w ostatnich tygodniach oraz zaktualizowania informacji, które dostępne były we wspomnianym wcześniej artykule. To dopiero wstęp do całej listy postów, które będziemy publikować. Naszym celem jest pokazanie, że Barcelona to coś więcej niż tylko Sagrada Familia, Rambla i Barceloneta, choć wszystkie te miejsca również warto zobaczyć choćby raz. Dlatego powiemy Wam, jak uniknąć tłumów i długich kolejek, a oprócz tego dowiecie się na przykład skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto, gdzie zjeść najlepsze Crema Catalana, czym jest Granja, kiedy zrobić najlepsze zdjęcia czy jak zaoszczędzić na biletach do popularnych zabytków. Będziemy dążyć do tego, by ten blog stał się numerem jeden w polskim Internecie, jeśli chodzi o miasto Barcelona, tak jak uczyniliśmy z FCBarca.com numer jeden dla wszystkich kibiców FC Barcelony.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej, zapraszamy do lektury podstrony O Nas, a tymczasem zapraszamy Was bardzo mocno do zajrzenia na bloga, gdzie obecnie znajdziecie najważniejsze informacje, niezbędne do zorganizowania wyjazdu do Barcelony na własną rękę.

 1. Praktyczne porady dotyczące lotów do Barcelony
 2. Szczegółowa instrukcja, krok po kroku, jak kupić bilet na mecz Barcelony
 3. Jak dojechać do Barcelony z lotniska:
  1. Barcelona – El Prat (BCN)
  2. Girona-Costa Brava (GRO)
 4. Jak poruszać się po mieście komunikacją miejską
 5. Jak dotrzeć na Camp Nou i którą linię metra wybrać
 6. Opis zwiedzania Camp Nou Experience – jak wygląda, ile kosztuje bilet oraz kiedy najlepiej się tam udać
 7. Największe atrakcje turystyczne – co, za ile i jak dojechać.

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku (doBarcelonypl) i konta na Instagramie (@dobarcelony.pl).

Jeżeli macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy, piszcie śmiało na adres hola[at]dobarcelony.pl

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"jesteśmy prawdopodobnie największymi miłośnikami Barcelony w Polsce"
- Niektórzy mogliby się obrazić. :)

A tak na serio, to gdzie artykuł jak zdobyć na to pieniążki i czas? A tak w ogóle to skąd Wy na to macie? Pewnie ukradzione. :D

A tak już zupełnie na serio, to świetna sprawa. Proponuję to gdzieś podpiąć - wręcz na stronie głównej, bo pytania o wyjazdy do Barcelony na "La Rambla" nie należą do rzadkości, no i mam nadzieję, że użytkownicy też będą to linkowali, jak jakiś gapa będzie pytał.
Proponowałbym jeszcze napisać artykuł: "Ile kosztuje wyjazd na mecz Barcelony". Widzę, że w konkretnych artykułach piszecie o cenach, ale chodziłoby mi o zebranie wszystkiego do kupy, zsumowanie wydatków i podzielenie - o ile to możliwe - na wyjazd możliwe najtańszy (taka wersja ekonomiczna) i trochę droższy. No, ale to pewnie macie coś takiego w planach. Zbyt często czytam "Z jakimi kosztami muszę się liczyć" "Ile trzeba odłożyć". :) Świetna sprawa dla tych, co chcieliby się wybrać, a chcą zacząć od odkładać grube dolary.
A no i przydałoby się, żebyście w nawiasie podawali ceny w przeliczeniu na polskie złote - dla Polaków bardziej miarodajne. Albo spróbować jakiejś wtyczki, która będzie pobierała aktualny kurs i będzie przeliczało, albo po prostu zrobić "około", bo kurs Euro jest w miarę 'stabilny' od paru lat i waha się w 4.20 - 4.40.
Dobra sprawa i grunt, że się rozwijacie i świetnie że budujecie markę również wokół siebie.

@GenerałXavi: Dziękujemy bardzo! :) Przygotujemy post o stronie finansowej wyjazdu, superpomysł :) ostatnio przeglądaliśmy pierwotny artykuł na FCBarca.com odnośnie kosztów wyjazdów i aż nie mogliśmy uwierzyć, że w 2011 roku wyjazd na tydzień wyszedł łącznie 800 zl/os. Choć w tamtych latach bez problemu wynajmowaliśny fajny pokój w pobliżu Sagrada Familia za 300 euro łącznie za dwie osoby na dwa tygodnie. Trochę się pozmieniało w Barcelonie, ale to nie oznacza, że tanie podróżowanie jest już niemożliwe :)
« Powrót do wszystkich komentarzy