Oficjalnie: Sergi Roberto zawieszony na cztery mecze za uderzenie Marcelo [AKTUALIZACJA]

Julia Cicha

9 maja 2018, 16:00

Mundo Deportivo

209 komentarzy

Komitet ds. Rozgrywek zawiesił dziś Sergiego Roberto na cztery spotkania. Jest to konsekwencją czerwonej kartki otrzymanej przez zawodnika w niedzielnym El Clásico.

Komitet pod przewodnictwem Francisco Rubio uznał zachowanie obrońcy za agresywne i stwierdził, że podlega ono pod artykuł 98 ustęp 1 kodeksu dyscyplinarnego Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej: „atak na innego zawodnika bez spowodowania jego urazu, biorąc pod uwagę spowodowany ból, niezbędny, by zakwalifikować w ten sposób wydarzenie, przy zatrzymanej grze lub w odległości uniemożliwiającej uczestnictwo w grze zostanie ukarany zawieszeniem od 4 do 12 meczów”.

Zawodnik otrzymał również grzywnę w wysokości 3005 euro. Klub będzie musiał zapłacić z kolei 1400 euro kary. Wynika to z artykułu 52 ustęp 3 i 4 ww. kodeksu. Sergi Roberto nie wystąpi więc w trzech meczach pozostałych do końca sezonu oraz w pierwszym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii z Sevillą. Sankcja obejmuje bowiem wszystkie rozgrywki, gdyż mowa o poważnym wykroczeniu.

Aktualizacja

FC Barcelona ogłosiła już, że odwoła się od decyzji Komitetu. Klub miał na to dziesięć dni, ale już kilka godzin po poznaniu wymiaru kary oznajmił, że złoży odwołanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiecie co z Marcelo? Żyje?

@szymonekk: podobno do dzisiaj ma czkawkę...

@szymonekk: Ratownicy nie mogą do niego dotrzeć.

@szymonekk: Umiera w konwulsjach

@szymonekk: Już została zamówiona nowa żuchwa.
« Powrót do wszystkich komentarzy