Zidane: Nie zrobimy szpaleru, ponieważ Barça nie wykonała go po klubowych mistrzostwach świata

Majerr

5 maja 2018, 15:05

AS/MarcaTV

122 komentarze

Zinedine Zidane pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym El Clásico. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi szkoleniowca Realu.

Powiedział pan już, że drużyna nie wykona szpaleru na Camp Nou, ale chciałabym zapytać, czy macie zamiar wykonać jakiś specjalny gest wobec Iniesty, dla którego będzie to ostatnie El Clásico.

Nie, nic. Jak zawsze powtarzałem i powiedziałem to niedawno na konferencji prasowej, uważam, że jest to zawodnik, którego podziwiamy. Nie jest to pierwszy lepszy piłkarz. Wszyscy wiemy, co zrobił i jakim człowiekiem jest Iniesta. Jedynie przywitamy się z nim, pogratulujemy mu i będziemy życzyć szczęścia na przyszłość.

Czy wszyscy zawodnicy są dostępni? Jak wygląda sytuacja z Isco i Varane’em?

Zobaczymy, w jakim składzie zagramy. Choć ten mecz nie zmieni pozycji w tabeli, w grze są trzy punkty i trzeba pokazać się z dobrej strony, rozegrać dobre spotkanie i zrobić wszystko, aby odnieść zwycięstwo. Jak zawsze, gdy któryś z zawodników będzie odczuwał ból, nie wystąpi w meczu. Mamy wielu graczy, aby móc zastąpić tych, których zabraknie.

Jednak czy Isco i Varane są przygotowani, aby jechać do Barcelony?

Tak, są gotowi, aby z nami pojechać… Zobaczymy natomiast, czy zostaną powołani.

Sędziowie pomagają Realowi w europejskich rozgrywkach?

Nie będę się w to mieszał. Mogę jedynie powiedzieć, że to wszystko jest kłamstwem. Ze względu na to, co zrobiliśmy od początku sezonu, zasługiwaliśmy na awans do finału. Z trudem wygrywaliśmy wszystkie nasze spotkania, czyli tak, jak powinno być, jednak nie możemy umniejszać naszej pracy poprzez skupianie się na temacie arbitrów. Nie będę się w to mieszał, ponieważ wydawanie opinii niczego nie zmieni. Ważne jest to, aby docenić wykonaną przez nas pracę, ponieważ to coś, co nas interesuje. Walczymy, biegamy po boisku… To wykonaliśmy przeciwko PSG, Juventusowi i Bayernowi, które nie są słabymi drużynami.

Nie boi się pan kontuzji przed finałem Ligi Mistrzów?

Nie, nie będę o tym myślał. Mamy do rozegrania mecz i podejdziemy do niego tak jak za każdym innym razem. Postaramy się dać z siebie wszystko, aby zwyciężyć. Zawodnicy, którzy nie będą w stuprocentowej dyspozycji, nie zagrają, natomiast reszta piłkarzy wystąpi. Mamy przed sobą kilka meczów do rozegrania i podejdziemy do nich tak, aby zakończyć sezon na jak najwyższym miejscu.

Jordi Alba sugerował, że decyzja o niewykonaniu szpaleru wyszła od zarządu Realu. Florentino Pérez poprosił pana, aby zespół nie robił szpaleru?

Nie, to nie tak. Dobrze, że o to pytasz, ponieważ rozjaśnię nieco ten temat. Ja nie mogę samodzielnie stwierdzić, że nie wykonujemy szpaleru. Trzeba porozmawiać trochę o sytuacji. Rozumiem, że po klubowych mistrzostwach świata dla nich nie było istotne, aby wykonać szpaler. Potem ktoś mówi o tym, że oni nie brali udziału w tych rozgrywkach. To kłamstwo, ponieważ trzeba zdobyć Ligę Mistrzów, aby pojechać na klubowe mistrzostwa świata. Wszyscy bierzemy udział w Lidze Mistrzów. Moim zdaniem tutaj występują pewne nieścisłości. Ja nie jestem od tego, aby decydować, że nie chcę zrobić szpaleru. Decyzja zależy od nich, bo oni go nie wykonali, a także od nas. Zawsze mówiłem, że nie zrobimy szpaleru, bo oni go nie wykonali. Najważniejsze jest poszanowanie tego, co zrobiła Barcelona, która wygrała LaLigę. Według mnie jest to najtrudniejsze zadanie do wykonania i najpiękniejsze osiągnięcie. Ja gratuluję Barcelonie i to jest wyraz szacunku. Resztę spraw każdy może interpretować na swój sposób, jednak wydarzyło się właśnie „to” (Zidane odnosi się do klubowych mistrzostw świata – przyp.red.). To kwestia dotycząca mnie, a nie klubu. Gdyby oni zrobili szpaler, my… Niczego nie złamię i nie postąpię sprzecznie z tym, co działo się w przeszłości. Nie będziemy robić czegoś, czego oni nie zrobili.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem, czy jego wypowiedzi są takie słabe, czy tłumacz się nie spisał. :)

@aligator: Starałem się jak mogłem. Pierwszy raz słuchałem wypowiedzi trenera Realu i doprawdy byłem zszokowany, że po tylu latach spędzonych w Hiszpanii, tak słabo opanował ten język. Oprócz błędów gramatycznych, brakowało często jakiejś logiki, a składnia tych zdań była wręcz fatalna. Wyciągnąłem tyle, ile potrafiłem ;)
Pozdrawiam :)

@Majerr: Raczej stawiałem na tą pierwszą opcję, bo już czytałem kilka wywiadów z nim. Mamy to szczęście, że trenerów Barcelony zazwyczaj chce się słuchać. :)
« Powrót do wszystkich komentarzy