Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barcelona rozważa wypożyczenie Ousmane'a Dembélé

 1 maja 2018, 10:21

 Łukasz Lewtak

Źródło: Mundo Deportivo

 299 komentarzy

Mundo Deportivo informuje, że Barcelona bardzo poważne rozważa możliwość wypożyczenia Ousmane'a Dembélé na przyszły sezon.

Klub absolutnie nie myśli o sprzedaży Francuza, mimo że pojawiły się bardzo korzystne oferty za niego. Sztab szkoleniowy Barçy uważa, że 20-letni Dembélé może jeszcze znacznie poprawić swoje umiejętności. Wystawienie na rynek transferowy piłkarza, za którego rok wcześniej zapłaciło się 105 milionów euro, nie miałoby sensu, dlatego też w grę wchodzi jedynie wypożyczenie, na które, zdaniem Mundo Deportivo, władze FC Barcelony patrzą przychylnym okiem.

Ousmane Dembélé nadal jest inwestycją Barcelony na przyszłość. Nikt w klubie nie podważa zasadności jego transferu, jednak władze Barçy mają wątpliwości, czy przyjście Griezmanna nie zaszkodzi na początku byłemu napastnikowi Borussii Dortmund.

Przed meczem z Deportivo asystent Ernesto Valverde Jon Aspiazu szczerze mówił o brakach Ousmane'a Dembélé. - To zawodnik, który nie był przyzwyczajony do pracy nad taktyką. Ćwiczymy to. Chcemy, żeby krok po kroku przystosowywał się do naszej gry i występował regularnie.

Niewykluczone, że jeżeli Griezmann przejdzie do Barcelony, Atlético poprosi o wypożyczenie Dembélé. Diego Simeone uważa, że 20-latek może pasować do jego zespołu ze względu na swoją szybkość i umiejętność strzelania goli, którą pokazywał w Borussii Dortmund. Ousmane'em Dembélé interesują się również Arsenal i Liverpool.

Fot. S. Plaine / CC BY-SA 4.0

Udostępnij:

Komentarze (299)

Gorące tematy