Andrés Iniesta: Jest to mój ostatni sezon w Barcelonie [cz.1]

Majerr

27 kwietnia 2018, 14:55

YouTube

102 komentarze

Andrés Iniesta pojawił się na konferencji prasowej, podczas której ogłosił decyzję o swoim odejściu z klubu po zakończeniu sezonu. Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia kapitana FC Barcelony. W kolejnej części na FCBarca.com pojawi się zapis z rozmowy Don Andrésa z dziennikarzami.

Dzień dobry. Ta konferencja prasowa została zwołana po to, aby ogłosić publicznie decyzję o tym, że jest to mój ostatni sezon [łzy]. To mój ostatni sezon tutaj. To decyzja, która została bardzo mocno rozważona i przemyślana na poziomie wewnętrznym przeze mnie samego, a także na poziomie rodzinnym. Po 22 latach spędzonych tutaj rozumiem, co oznacza bycie zawodnikiem tego zespołu, który w mojej opinii jest najlepszy na świecie. Wiem, pod każdym względem, jakie są wymagania, aby co roku grać w tej drużynie. Wiem, co oznacza bycie kapitanem i jaką niesie to za sobą odpowiedzialność. Z tego powodu, będąc uczciwym wobec samego siebie i klubu, który dał mi wszystko, rozumiem, że mój okres dobiegł końca. Rozumiem, że klub, który przygarnął mnie w wieku 12 lat, zasługuje na moją najlepszą wersję, tak jak było do teraz, i wiem, że w najbliższej przyszłości nie mógłbym dawać z siebie maksimum na każdej płaszczyźnie, zarówno mentalnej, jak i fizycznej. Jeżeli wyobrażałbym sobie zakończenie kariery tutaj, stałoby się to właśnie w taki sposób. W momencie, gdy czuję się potrzebny, ważny, gdy jestem piłkarzem wyjściowego składu z szansami na zdobywanie trofeów i pozytywnymi odczuciami, które towarzyszyły mi w ciągu tego roku.

To dla mnie bardzo trudny dzień, ponieważ jestem tu praktycznie przez całe życie i pożegnanie się z moim domem i dotychczasowym życiem jest bardzo skomplikowane. Rozumiem, że taka jest kolej rzeczy, że to, co następuje później, staje się coraz trudniejsze, dlatego nie wybaczyłbym sobie, gdyby doszło do jakiejś sytuacji niezręcznej dla klubu, który dał mi wszystko. Ani klub, ani ja na to nie zasługujemy, dlatego taka jest moja decyzja i chciałem ogłosić ją publicznie.

Przed zakończeniem chciałbym podziękować La Masíi i klubowi, ponieważ to w dużej mierze dzięki nim jestem taką osobą i piłkarzem. Chcę podziękować moim kolegom, wszystkim ludziom… To trudne. Wszystkim ludziom, którzy są ze mną każdego dnia, którzy są obecni w trakcie sezonu. To oni codziennie sprawiają, że jestem lepszy. Dziękuję także wszystkim ludziom i kibicom, którzy okazywali mi swoje wsparcie na boisku i poza nim. Moim rodzicom, mojej siostrze. 22 lata temu przyjechaliśmy tutaj, a teraz są razem ze mną. Po 22 latach jestem tutaj z najwspanialszą osobą, jaką spotkałem w swoim życiu. To ona sprawia, że codziennie jestem szczęśliwy. Mówię o mojej żonie. Podarowaliśmy sobie te trzy wspaniałe skarby, jakie mamy. Są one najważniejsze w naszym życiu. Na koniec chcę podziękować wszystkim culés, którzy widzieli mój rozwój, moje kroki, które wykonywałem, odkąd przybyłem tutaj w wieku 12 lat. Byliście ze mną w dobrych i złych momentach i zawsze będę nosił to wsparcie w moim sercu. Dziękuję wszystkim, ponieważ każdy z was sprawia, że jestem lepszym człowiekiem i sportowcem. Bardzo wam wszystkim dziękuję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z pełną świadomością mówię, że nie widziałem i pewnie nie zobaczę już lepszego duetu jak Iniesta i Xavi. Odszedł wielki kawał Barcelońskiej piłki.

@JohnBarça: Ba! Hiszpańskiej piłki!

@jutroIV: Swiatowej.

@Kobieras: Galaktycznej.

@MikiBarca: Po prostu piłki.

@MikiBarca: Tylko nie galaktycznej ;)

@JohnBarça: Na ten duet nie było pressingu. To kwintesencja barcelońskiej szkolki. Dziś kiedy chcesz grać 4-3-3 po barcelońsku widzisz że jest to możliwe tylko kiedy masz tak znakomity środków pola w przeciwnym razie bijesz głową w mur.
« Powrót do wszystkich komentarzy