Deportivo zrobi dla Barcelony szpaler za zwycięstwo w Pucharze Króla

Dariusz Maruszczak

26 kwietnia 2018, 21:00

Mundo Deportivo, AS, Sport, RCDeportivo

31 komentarzy

Za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych Deportivo La Coruña poinformowało, że w najbliższym spotkaniu z Barceloną jego piłkarze zrobią dla Katalończyków szpaler za ich zwycięstwo w Pucharze Króla.

W oświadczeniu Deportivo przeczytamy, że Barcelona zostanie przyjęta na Estadio Abanca-Riazor „z honorami, na jakie zasługują zwycięzcy” po zdobyciu przez Blaugranę Pucharu Króla dzięki pokonaniu Sevilli 5:0. To nie pierwszy raz, kiedy klub z Galicji zrobi dla Barcelony szpaler. Ostatnim razem miało to miejsce w sezonie 2014/2015, gdy Katalończycy rywalizowali w ostatniej kolejce LaLigi z Deportivo, pewni sięgnięcia po mistrzostwo Hiszpanii. Podobnie było w rozgrywkach 2010/2011, ale tym razem Barça mierzyła się z Depor w przedostatniej serii gier. Oba te spotkania były rozgrywane na Camp Nou, natomiast na Riazor Deportivo zrobiło dla Barcelony szpaler w sezonie 2008/2009. Co ciekawe wszystkie te mecze zakończyły się remisami. Wtedy klub z Galicji oddał Blaugranie hołd za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, a w najbliższą niedzielę zrobi to za zwycięstwo Katalończyków w krajowym pucharze. 

Kapitan Deportivo Adrian nie miał wątpliwości co do słuszności tej decyzji klubu. –Barcelona wygrała Puchar Króla i z mojego punktu widzenia jest to normalne. Jesteśmy absolutnie zgodni w tym, żeby złożyć jej zasłużone gratulacje.

Miły gest piłkarzy Deportivo będzie zapewne ostatnim, na jaki Barça będzie mogła liczyć na Riazor. Drużyna Clarence’a Seedorfa walczy bowiem o utrzymanie i nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Z kolei dla Barcelony nawet remis oznacza zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dziwne ze lubia nasza ekipe,podarowalismy im 2-2 w ostatniej kolejce i utrzymanie w lidze ;D

Chyba sie skusze i postawie na ten sam wynik,kurs 17

@Volk: Oni szanse na utrzymanie mają już tylko matematyczne
« Powrót do wszystkich komentarzy