Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Jutro Andrés Iniesta ogłosi decyzję o odejściu z Barcelony

 26 kwietnia 2018, 08:52

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 33 komentarze

  • Jutro odbędzie się konferencja prasowa, na której Andrés Iniesta ogłosi decyzję w sprawie swojej przyszłości
  • Kapitan Barcelony najprawdopodobniej spędzi najbliższe trzy lata w lidze chińskiej
  • Uroczystości związane z pożegnaniem Iniesty planowane są na tydzień, w którym zostanie rozegrana ostatnia kolejka LaLigi

Jak informuje Mundo Deportivo, jutro w Ciutat Esportiva Joan Gamper w Sant Joan Despí odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Andrésa Iniesty, podczas której kapitan Barcelony ogłosi decyzję w sprawie swojej przyszłości. Jak należy się spodziewać, zawodnik poinformuje media i kibiców o odejściu z klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Iniesta miał czas do 30 kwietnia na podjęcie decyzji o tym, czy zostanie na Camp Nou na kolejny sezon. Termin ten jest zapisany w dożywotniej umowie Iniesty z Barceloną, która została podpisana w październiku zeszłego roku.

Iniesta, który 11 maja skończy 34 lata, poinformował po finale Pucharu Króla, że w tym tygodniu ogłosi swoją decyzję. Dojrzewała ona w nim przez cały sezon. Hiszpan najprawdopodobniej uda się do Chin, gdzie będzie grał przez najbliższe trzy sezony. Kapitan Blaugrany już wcześniej otrzymywał propozycje lukratywnych umów z Państwa Środka, jednak dopiero w tym roku uznał, że nadszedł czas na odejście ze swojego macierzystego klubu.

Jutrzejsza konferencja prasowa odbędzie się po treningu pierwszego zespołu. Klub przygotowuje również uroczyste pożegnanie Iniesty w Auditori 1899, w którym wezmą udział zawodnicy Barcelony i goście specjalni. Jest ono planowane na tydzień, kiedy Iniesta rozegra swój ostatni mecz w barwach Dumy Katalonii, czyli pojedynek z Realem Sociedad 19 lub 20 maja na Camp Nou. Po tym spotkaniu kapitan Barçy podniesie puchar za zdobycie LaLigi, który będzie jego 32. trofeum w piłce klubowej. Do zapewnienia sobie mistrzostwa Barcelonie brakuje już tylko jednego punktu. Podczas meczu z Realem Sociedad Iniesta pożegna się też z kibicami na Camp Nou.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Udostępnij:

Komentarze (33)

Gorące tematy