Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Goal.com: FC Barcelona zainteresowana sprowadzeniem Marcosa Alonso

 25 kwietnia 2018, 12:06

 Łukasz Lewtak

Źródło: Goal.com

 68 komentarzy

  • Jak informuje portal Goal.com, FC Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem obrońcy Chelsea Marcosa Alonso
  • W katalońskim klubie docenia się przede wszystkim wszechstronność 28-letniego Hiszpana
  • Barcelona widzi w nim następcę Gerarda Piqué, który ma już 32 lata

Naturalną pozycją dla Marcosa Alonso jest lewa strona obrony, jednak Hiszpan pokazał już, że znakomicie radzi sobie także na środku defensywy. Według Goal.com Barcelona widzi w nim następcę Gerarda Piqué, który ma już 32 lata. W barwach Fiorentiny Alonso grał również w środku pomocy, jednak w Chelsea Antonio Conte nigdy nie wystawiał go na tej pozycji.

Barça liczy na to, że Marcos Alonso nie miałby problemów z szybkim przystosowaniem się do gry w katalońskim zespole. Zdaniem Blaugrany ma on odpowiednie umiejętności techniczne, dobrze wyprowadza piłkę i jest zdyscyplinowany taktycznie.

Ojciec Marcosa Alonso grał w Barcelonie, natomiast dziadek występował w Realu Madryt. Obecny obrońca Chelsea wychował się w szkółce Królewskich, jednak zdaniem Goal.com nie miałby oporów przed przejściem do Barcelony.

Przypomnijmy, że Marcos Alonso trafił do Chelsea za nieco ponad 25 milionów euro w sierpniu 2016 roku. Niedawno został po raz pierwszy powołany do reprezentacji Hiszpanii przez selekcjonera Julena Lopeteguiego. 

Fot. Brian Minkoff - London Pixels / CC BY-SA 4.0

Udostępnij:

Komentarze (68)

Gorące tematy