Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

France Football przeprasza Andrésa Iniestę

 25 kwietnia 2018, 10:48

 Łukasz Lewtak

Źródło: France Football/RTVE/El País

 40 komentarzy

Dyrektor France Football Pascal Ferre napisał tekst pt. "Przepraszam, Andrés", w którym przeprosił Andrésa Iniestę za to, że hiszpański pomocnik nie otrzymał nigdy Złotej Piłki.

"To nie jest zwykły tekst. To jest tekst o tym, co do czego wszyscy we France Football zgadzamy się od dłuższego czasu. Dla nas Iniesta nie jest zwykłym piłkarzem. Jest piłkarzem przez duże P. Jego szczodrość, gra drużynowa i altruizm pozbawiły go Złotej Piłki. Jest wielu nieobecnych w gronie zdobywców tej nagrody, jednak brak Iniesty jest bolesny. Don Andrés pokazał, że mózg jest bez wątpienia najważniejszym mięśniem nadzwyczajnych mistrzów. Jego talent polega na odkrywaniu przestrzeni dla innych. To wymuszony altriuzm, który z całą pewnością pozbawił go jeszcze bardziej majestatycznego wyrazu uznania. Złota Piłka uciekła mu w 2010 (2. miejsce) i 2012 roku (3. miejsce). Bez niego Messi prawdopodobnie wcześniej zmęczyłby się Barçą", czytamy w tekście Pascala Ferre.

Przypomnijmy, że France Football przyznaje Złotą Piłkę od 1956 roku. Do 1995 mogli ją zdobyć tylko zawodnicy z Europy. Najczęściej nagradzani przez France Football byli Leo Messi i Cristiano Ronaldo (po pięć razy).

Fot. Clement Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (40)

Gorące tematy