France Football przeprasza Andrésa Iniestę

Łukasz Lewtak

25 kwietnia 2018, 10:48

France Football/RTVE/El País

40 komentarzy

Dyrektor France Football Pascal Ferre napisał tekst pt. "Przepraszam, Andrés", w którym przeprosił Andrésa Iniestę za to, że hiszpański pomocnik nie otrzymał nigdy Złotej Piłki.

"To nie jest zwykły tekst. To jest tekst o tym, co do czego wszyscy we France Football zgadzamy się od dłuższego czasu. Dla nas Iniesta nie jest zwykłym piłkarzem. Jest piłkarzem przez duże P. Jego szczodrość, gra drużynowa i altruizm pozbawiły go Złotej Piłki. Jest wielu nieobecnych w gronie zdobywców tej nagrody, jednak brak Iniesty jest bolesny. Don Andrés pokazał, że mózg jest bez wątpienia najważniejszym mięśniem nadzwyczajnych mistrzów. Jego talent polega na odkrywaniu przestrzeni dla innych. To wymuszony altriuzm, który z całą pewnością pozbawił go jeszcze bardziej majestatycznego wyrazu uznania. Złota Piłka uciekła mu w 2010 (2. miejsce) i 2012 roku (3. miejsce). Bez niego Messi prawdopodobnie wcześniej zmęczyłby się Barçą", czytamy w tekście Pascala Ferre.

Przypomnijmy, że France Football przyznaje Złotą Piłkę od 1956 roku. Do 1995 mogli ją zdobyć tylko zawodnicy z Europy. Najczęściej nagradzani przez France Football byli Leo Messi i Cristiano Ronaldo (po pięć razy).

Fot. Clement Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może wzorem Oskarów, FIFA lub FF mogła wyróżniać wybitnych graczy Złotą Piłką za całokształt kariery. Wówczas moim zdaniem można by takimi Piłkami wyróżnić: Maldiniego, Xaviego, Pirlo, Totiego czy też Inestę. Każdy z mich był genialnym piłkarzem, któremu jednak nie dane było sięgnąć po te nagrodę.

To już nie jest trofeum dla najlepszego piłkarza globu bo gdyby tak było to Iniesta powinien rzeczywiście ją dostać zamiast tego śmiesznego Cristiano.

Iniesta? Xavi mial zaskugiwal na nia znacznie bardziej. Ineista pol sezonu byl kontuzjowany. A pismaki przeprosza za ZP za 2013?

No to wprowadzić np. obok złotej,kryształową piłkę dla zasłużonych jak Iniesta i mu przyznać.

Złota Piłka to parodia, a nie trofeum. Jeżeli w tym roku nie dostanie złota Salah, to cała FF się pogrąży. Od dłuzszego czasu widzimy co sie dzieje z tą żałosną nagrodą.

złota piłka już od dawna jest nagrodą dla najbardziej medialnego piłkarza, a ie dla najlepszego!!! piłkarz w swojej karierze powinien móc tylko raz dostać tę nagrodę, albo niech stworzą nagrodę za całokształt

No to niech przeprasza w ogóle za ocenianie piłkarzy na podstawie samych gołych statystyk. Np. taki CR jest oceniany tylko za gole i puchary które zdobywa cała drużyna a przecież na gola składa się wysiłek całej drużyny ( chyba że się przedrybluje 3 gości i strzeli golaso), ile magii pokazywali tacy piłkarze jak Iniesta czy nawet Marcelo robiący całą ofensywną grę realu mimo że jest obrońcą.
Statystyki powinny być wyznacznikiem dla laika a nie dla specjalisty, specjalista powinien dostrzegać wpływ zawodników w grę drużyny bo jest wielu bez których Ci co notują fantastyczne statystyki nie mieli by tylu goli.

Jedyny rok w którym mógł wygrać był 2010, ale to też byłoby dyskusyjne xavi miał lepszy sezon, a Sneijder prowadził inter do zwycięstwa w LM, a Holandię do finału MŚ.

A kiedy przeproszą Riberego i Neuera za 2013 i 2014 r. ?

Ładny gest, wypada docenić. Jeszcze mogliby przeprosić Messiego że ma tylko 5 nie 8, i Xawiego bo też conajmniej jedna mu się należała. Irony mode off.

Jemu pewnie tak zależy na tej nagrodzie jak na zeszłorocznym śniegu

Nie przepraszajcie tylko ustalcie jasne reguły za co dajecie swoją nagrodę, bo czasami to doprawdy jest to zagadka.

France Football, nic straconego.

Mam nadzieje, ze na nastepnej gali dadza mu cos za "caloksztalt" kariery czy cos.

Ta nagroda juz dawno zeszla na psy I wg mnie dostaje ja pilkarz, ktory nawet nie musi miec dobrego sezonu, a zagra kilka meczy gdzie strzeli bramke, dadza go na okladke FIFY i nagroda pewna tak na prawde.

Wszyscy wiemy, ze Messi zjada Cristiano na sniadanie, a to i tak Portugalczyk jakims cudem nadal jest na najwyzszym stopniu podium...

To trzeba było mu tą zp dać a nie teraz płakać i przepraszać... Durne zasady przyznawania zp też mają wpływ na to jak jest wkońcu głosy rozdawane są przez ludzi którzy w wiekszości głosują z sympatii do zawodnika:D

Nic straconego. Hiszpania zostaje Mistrzem Świata, Andres jest liderem drużyny i Złota Piłka dla niego.

A kiedy przeproszą za nagrody dla C.Ronaldo?

Messi powinien przeprosić xD

Może otrzyma honorową złotą piłkę jak Pele ?

Iniesta, Xavi, Lewandowski, Zlatan... wszyscy to ofiary walki cyborgów - Messiego i Cristiano. Gdyby ich nie było każdy z wymienionych mógłby trzymać nad kominkiem ZP.