Barcelona rozwiązała kontrakt z Gerardem Lópezem, García Pimienta nowym trenerem Barçy B

Łukasz Lewtak

25 kwietnia 2018, 10:21

FCBarcelona.cat

16 komentarzy

FC Barcelona poinformowała, że rozwiązała kontrakt z trenerem Barçy B Gerardem Lópezem.

Nowym szkoleniowcem drużyny rezerw zostanie Francisco Javier García Pimienta, który w poniedziałek poprowadził juvenil A do zwycięstwa w Lidze Młodzieżowej UEFA. Dziś w Ciutat Esportiva odbędzie się konferencja prasowa odpowiedzialnych za futbol młodzieżowy w Barcelonie José Mari Bakero oraz Guillermo Amora. Podczas spotkania z dziennikarzami García Pimienta zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener FC Barcelony B.

Klub podziękował Gerardowi Lópezowi za wysiłek i oddanie dla Barçy oraz za to, co wniósł do Barcelony B, gdy zasiadał na ławce trenerskiej tego zespołu.

Przypomnijmy, że Barcelona B poniosła pięć porażek z rzędu w Segunda División. Ma 37 punktów i do bezpieczej strefy (18. miejsce) traci dwa oczka. W sobotę zmierzy się na wyjeździe z 17. w tabeli Almeríą, która zdobyła do tej pory 39 punktów. Będzie to starcie dwóch zespołów walczących o utrzymanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trochę późno,ale życzę Pimiencie dobrych wyników,bo jest wspaniałym trenerem.Może kiedyś będzie szkoleniowcem "1" drużyny??

Jakieś 3 miesiące za późno, teraz to jakby odebrać dowództwo kapitanowi, kiedy okręt już po maszty pod wodą.

Nie przekonywał mnie jako zawodnik i jeszcze bardziej jako trener. Dzięki i powodzenia.

W końcu. Szkoda, że tak późno!

Jaka jest szansa na utrzymanie Barcy B w Segunda? Nie śledzę tej ligi, a zespoły znam tyle te, które pospadały z Primera

Szok i niedowierzanie!

O kilka tygodni za późno ale lepiej późno niż wcale. No i Pimienta idealny następca może sie wydawać, sądząc po wynikach i stylu gry Juvenilu. Zobaczymy jak mu pójdzie na zapleczu PD

Liczę na to że skończą się transfery do Barcy B, a szansę będą dostawać gracze z Juvenilu. Jest na to duża szansa, bo Pimienta zna tych zawodników i w przyszłym sezonie będzie miał ich do dyspozycji.

w końcu...

Świetny news