Mundo Deportivo: W Barcelonie trwa debata na temat sprowadzenia Arthura

Dariusz Maruszczak

25 kwietnia 2018, 11:30

Mundo Deportivo

126 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona zastanawia się, czy wykorzystać opcję wykupienia Arthura z Grêmio
  • W klubie ścierają się różne koncepcje na temat potrzeb w drugiej linii zespołu Ernesto Valverde
  • Zamiast Arthura do Blaugrany może trafić piłkarz o lepszych warunkach fizycznych

Do 15 lipca Barcelona musi podjąć decyzję, czy chce wykupić Arthura z Grêmio za 30 milionów euro + 9 milionów tzw. zmiennych. Według Mundo Deportivo Barcelona zapłaciła już 4 miliony za samo zapewnienie sobie opcji wykupienia brazylijskiego pomocnika. Tak więc Katalończycy muszą do połowy lipca zdecydować, czy dopłacić jeszcze 26 milionów, czy zrezygnować z Arthura i sprowadzić innego piłkarza, również o dobrej technice, ale z lepszymi warunkami fizycznymi. Zawodnik Grêmio jest dość silny, ale nie jest wysoki (172 cm).

Zdaniem Mundo Deportivo debata na taki temat pojawiła się w gronie członków dyrekcji sportowej Barcelony. Ścierają się ze sobą koncepcje, czy sprowadzić niskiego pomocnika w stylu Xaviego, który często ma piłkę przy nodze, czy też piłkarza z dobrą techniką, ale jeszcze większą siłą fizyczną i bardziej mobilnego oraz imponującego grą w powietrzu.

Barcelona monitoruje rynek na wypadek, gdyby Ernesto Valverde poprosił o sprowadzenie zawodnika o konkretnym profilu. André Gomes prawdopodobnie odejdzie z klubu, a przynajmniej teoretycznie jest piłkarzem o dobrych warunkach fizycznych, nawet jeśli się nie sprawdził. Być może po sprzedaży Portugalczyka pojawi się potrzeba, aby sprowadzić pomocnika o podobnej charakterystyce. W zespole Blaugrany są już tacy zawodnicy jak Ivan Rakitić, Paulinho czy Sergi Roberto, ale dwaj pierwsi będą mieli w przyszłym sezonie ponad 30 lat, a ostatni z wymienionych będzie raczej brany pod uwagę jako prawy obrońca.

Na rynku jest kilku młodych piłkarzy, którzy zwrócili uwagę dyrekcji sportowej Barcelony, a nie powinni być przesadnie drodzy. Wśród nich jest Fabian Ruiz, a także Holendrzy Frenkie de Jong i Donny van de Beek. Mundo Deportivo podaje, że klub wciąż szuka piłkarza silnego jak Paulinho, dobrze kontrolującego piłkę i umiejętnie grającego w obronie.

Na Arthura stawia z kolei Robert Fernández, który od początku był pod wielkim wrażeniem gry pomocnika Grêmio. Operacja mogła zostać zrealizowana także dlatego, że Pep Segura dał zielone światło na jej rozpoczęcie. W lipcu trzeba będzie podjąć decyzję, a na dzień dzisiejszy wciąż trwa debata. Utrata 4 milionów euro w przypadku rezygnacji z Arthura nikogo by nie cieszyła, ale dyrekcja sportowa Barcelony chce być w 100% pewna swojej decyzji, zanim zainwestuje pozostałe 26 milionów.

Fot. Agencia de Noticias ANDES / CC BY-SA 2.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Maluchy" rozklepywały całą Europę. Teraz okazuje się że gracz Barcy musi mieć 180 cm. Może komuś przydałoby się odświeżenie pamięci.
« Powrót do wszystkich komentarzy