Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde w przerwie meczu z Romą: Jedna drużyna rywalizuje, druga nie

19 kwietnia 2018, 14:20

Źródło: AS

34 komentarze

Mówi się, że trudno jest zobaczyć poirytowanego, a jeszcze trudniej zdenerwowanego Ernesto Valverde. Jego usposobienie oraz sposób zarządzania drużyną pokazują pełną kontrolę oraz łatwość, z jaką gratuluje zawodnikom i motywuje ich.

Od czasu przejęcia pierwszej drużyny Barcelony trener zawsze zachowywał się z umiarem oraz stawiał na dialog w relacjach z piłkarzami. AS podaje jednak, że inaczej stało się 10 kwietnia w meczu z Romą. W przerwie spotkania Valverde zdecydował się na surowe upomnienie swoich podopiecznych, przegrywających wówczas 0:1. – Jedna drużyna rywalizuje, a druga nie. Nic nie gramy, nie robimy niczego, co powinniśmy. Rywale nie dają nam grać, ale my nie czytamy dobrze gry. Prawdę mówiąc, mieliśmy szczęście. Pamiętajcie, że z wynikiem 0:1 po 45 minutach nie możemy odpaść. Musimy awansować tak czy siak – takie słowa miały paść z ust szkoleniowca.

Valverde nie skrytykował indywidualnie żadnego z graczy, ale jasno dał swoim podopiecznym do zrozumienia, że nie robią tego, co ustalono przed rozpoczęciem spotkania. Piłkarze byli zrezygnowani i zasmuceni upomnieniem trenera, ponieważ zdawali sobie sprawę, że grali źle, ale także pamiętali, że wciąż pozostał im spory margines błędu. Nikt nie zakwestionował słów szkoleniowca. Całe wydarzenie nie przydało się na wiele, ponieważ drużyna nadal grała źle i straciła przewagę z pierwszego spotkania. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów Valverde postanowił nie krytykować dalej piłkarzy, bo wiedział, że nie zmieni już przeszłości. Wolał patrzeć w przyszłość i skupić się na zdobyciu dubletu.