Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: André Gomes odejdzie z Barcelony w letnim okienku transferowym

 18 kwietnia 2018, 15:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 128 komentarzy

Sport: André Gomes odejdzie z Barcelony w letnim okienku transferowym

Fot. Paco Largo, FCBarcelona.cat

Jak donosi dziennik Sport, przyszłość André Gomesa w Barcelonie jest rozstrzygnięta już od kilku tygodni. Portugalczyk ma opuścić kataloński klub w letnim okienku transferowym.

Według Sportu Barcelona i Gomes zgadzają się odnośnie zakończenia współpracy i piłkarzowi pozostało już tylko rozegrać ostatnie mecze w LaLidze i Pucharze Króla. 24-latek rozumie, że jego kariera w zespole Blaugrany nie potrwa dłużej. Rozwój pomocnika nie przebiegał tak, jak zakładano, z punktu widzenia zarówno dyrekcji sportowej, jak i piłkarza. Gomes przyjmuje do wiadomości, że przyszedł czas na zmianę otoczenia i poszukanie nowych wyzwań, które pozwoliłyby mu odzyskać poziom, który prezentował w Valencii.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, Barcelona i André Gomes będą musieli znaleźć odpowiedni klub, który mógłby spełnić oczekiwania sportowe zawodnika i przedstawiłby Blaugranie satysfakcjonującą ofertę. Przypomnijmy, że Barça kupiła Portugalczyka z Valencii za 35 milionów euro i prawdopodobnie będzie oczekiwać podobnej kwoty za jego sprzedaż. Barcelona zobowiązała się też wypłacić zespołowi Los Che 20 milionów zmiennych w przypadku realizacji określonych warunków, ale niewiele z nich zostało spełnionych.

Kilka tygodni temu w szczerym wywiadzie dla magazynu Panenka Gomes opowiedział o trudnych momentach w Barcelonie. Mimo wysiłków Portugalczyka i wsparcia ze strony kibiców nie udało mu się zaprezentować oczekiwanego poziomu. Zdaniem Sportu przyszłość 24-latka nie będzie związana z katalońskim klubem.

Udostępnij:

Komentarze (128)

Gorące tematy