Real i Bayern dołączają do Romy i Liverpoolu - znamy komplet półfinalistów Ligi Mistrzów

11 kwietnia 2018, 22:56

210 komentarzy

Real Madryt i Bayern Monachium dołączyły dziś do AS Romy i Liverpoolu. Znamy tym samym komplet półfinalistów Ligi Mistrzów.

Wczoraj oprócz AS Romy awans do półfinału wywalczył Liverpool, który w dwumeczu okazał się zdecydowanie lepszy od Manchesteru City. Po zwycięstwie 3:0 w pierwszym spotkaniu na Anfield Road podopieczni Jürgena Kloppa wygrali na Etihad Stadium 2:1, mimo że stracili gola już w drugiej minucie. Po przerwie zdołali jednak zdobyć dwie bramki i w dwumeczu zwyciężyli aż 5:1.

Dziś awans wywalczyły Real Madryt i Bayern. Królewscy wygrali w Turynie 3:0, ale dziś do 98. minuty to Juventus prowadził 3:0. Włosi zupełnie zaskoczyli Real i po dwóch trafieniach Mandžukicia w pierwszej połowie (w 2. i 37. minucie) i bramce Matuidiego w 60. minucie odrobili straty, jednak w 93. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Realu. Buffon otrzymał czerwoną kartkę, a Wojciech Szczęsny nie obronił strzału Cristiano Ronaldo, który ponownie został bohaterem Królewskich.

Z kolei Bayern zremisował dziś bezbramkowo z Sevillą na własnym stadionie. Dzięki wygranej 2:1 w pierwszym spotkaniu awansował do półfinału. Andaluzyjczycy mogą być jednak zadowoleni ze swojej postawy, ponieważ pożegnali się z Ligą Mistrzów po walce. Zdaniem wielu obserwatorów w dzisiejszym meczu należał im się rzut karny, po wykorzystaniu którego mogliby wywrzeć presję na niemieckim zespole. Ostatecznie spotkanie zakończyło się nieprzyjemnym akcentem - bójką przy linii bocznej po faulu Correi na Martínezie i czerwonej kartce dla napastnika Sevilli.

Cieszynka po bramce zdobytej w takich okolicznościach... nie przystoi chociażby ze względu na szacunek dla rywala, ale o czym ja tu piszę...:-)

@asterix78: Real i szacunek hahahaha xD

@asterix78: Nie przystoi? Cieszą się bo strzelili bramkę którą im dała awans do półfinału i mają to przyjąć na spokojnie?

@asterix78: A Messi w ubiegłym sezonie na Bernabeu ?

@buncyk: ja juz bardziej rozumiem jego cieszynke z dzisiaj niz identyczna z Atleti z 2014.. To byla parodia.. Ale ogolnie nie myslalem ze to cos zlego gdy strzelil Barcelonie w superpucharze, tam zdjal koszulke po pieknej bramce, to samo Leo na Bernabeu czy tez Balo w polfinale z Niemcami. Tutaj niesmal jednak pozostaje, jasne ze karne trzeba umiec wykorzystywac I uderzyl to mega pewnie ale takie napinki po karnych dla mnie troche glupie.. Ale jest bohaterem i tego nikt mu nie odbierze, jest krolem tych rozgrywek ;)

@asterix78: taaa... obejrzyj sobie powtórki z meczu przeciwko PSG (6-1). Szczególnie kamienne twarze i natychmiastowy powrót truchcikiem na swoją połowę bo bramce Roberto :)

@mikal96: Ale chyba nikt nie kwestionuje radosci pilkarzy Realu, niech sie ciesza tak jak cieszy sie kazdy zespol, wedlug mnie mogli tam stac 10 min i recytowac ode do radosci, chodzi bardziej o napinke samego Crisa ktora troszke przesadzona moim zdaniem ;) Real jest w polfinale i maja sie z czego cieszyc, gratulacje dla nich ;)

@trolownik: Zgadza się, nie przystoi

@buncyk: Boga to ty lepiej zostaw w spokoju...

@mikal96: W sumie masz rację. Myslisz, że Roberto nie zdjął koszulki bo ma słabe mięśnie, czy zapomniał to zrobić w tym szale radości?

@asterix78: Myślę że trochę tego i tego ;) Swoją drogą nie dziwię się że Ronaldo wybuchł. 5 minut czekać żeby wykonać karnego decydującego o awansie do półfinału. Nie jeden by się załamał psychicznie

@thegame1997: Wg mnie nie jest przesadzona, jakby nie patrzeć to na razie jego najważniejszy gol w tym sezonie

@mikal96: Kazdy ma wlasne zdanie ;) ale fakt, trzeba miec mega silna psychike i pewnosc siebie, w takim momencie meczu w ktorym Cristiano walczyl i na pewno zmeczenie jakies sie pojawilo tak pewny strzal..