Sport: Nieco ponad 100 milionów euro za Griezmanna

Majerr

25 marca 2018, 13:10

Sport

115 komentarzy
  • FC Barcelona chce przyspieszyć negocjacje z Atlético w sprawie transferu Antoine’a Griezmanna
  • Operacja sprowadzenia Francuza będzie uzależniona od trzech warunków związanych z wysokością pensji zawodnika, relacjami pomiędzy klubami i terminami płatności
  • Katalończycy chcą zaoferować Atlético nieco ponad 100 mln euro, a w zamian oczekują rozłożenia płatności na dwie raty

Sport podaje dzisiaj nowe szczegóły dotyczące operacji sprowadzenia Antoine’a Griezmanna na Camp Nou. Kataloński dziennik informuje, że celem FC Barcelony jest przyspieszenie negocjacji w najbliższych tygodniach, aby jak najszybciej zamknąć transfer francuskiego napastnika. Barça zdaje sobie sprawę z prób Atlético, które stara się przekonać swoją gwiazdę do pozostania na Wanda Metropolitano. Ponadto sam zawodnik wyznał publicznie, że chce rozwiązać temat swojej przyszłości przed rozpoczęciem mundialu, dlatego też Katalończycy przygotowują się do jak najszybszego zamknięcia operacji. Sport zaznacza, że negocjacje mające na celu sprowadzenie Griezmanna będą uzależnione od trzech warunków.

Pierwszym celem zarządu FC Barcelony będzie niedopuszczenie do sytuacji, w której przyjście francuskiego napastnika zachwiałoby wydatki klubu na płace zawodników. Z tego powodu w dotychczasowych negocjacjach zostało wyraźnie zaznaczone, że Griezmann jest w stanie zaakceptować niższą kwotę stałą i większe pieniądze zawarte w tzw. bonusach, które zostałyby wypłacone w przypadku osiągnięcia ważnych celów. Takie podejście gwiazdy Atléti ułatwi sprawy kierownictwu Barcelony, która nie może pozwolić sobie na przekroczenie limitu przeznaczonego na płace zawodników.

Drugi warunek dotyczy relacji Barçy i Atlético. Na Camp Nou chcą, aby Griezmann trafił do stolicy Katalonii za zgodą klubu z Madrytu. Z tego powodu przewiduje się, że nieuniknione jest spotkanie przedstawicieli obu zespołów, aby wypracować kompromis. W najbliższych dniach oba kluby zasiądą do rozmów, a Barça ma oficjalnie przekazać Los Rojiblancos swoją gotowość do przeprowadzenia transferu zgodnie z wszystkimi przyjętymi zasadami. W ten sposób Barcelona chce uniknąć złego wizerunku, który byłby wywołany w sytuacji, kiedy klubowi prawnicy pojawiliby się w siedzibie LaLigi i wpłacili 100 mln euro, opłacając tym samym klauzulę odstępnego zapisaną w kontrakcie Griezmanna z Atlético. Sport podaje, że Barça jest w stanie zapłacić nieco więcej niż wspomniane 100 mln, a w zamian oczekuje, że Atlético zgodzi się na rozłożenie płatności na dwie raty.

Ostatni warunek dotyczy terminów związanych z przeprowadzeniem operacji. FC Barcelona nie ogłosi oficjalnie żadnego transferu przed 1 lipca, ponieważ chce uwzględnić jego koszty w wydatkach przewidzianych na przyszły sezon. Niezależnie od kwestii księgowych kierownictwo Barçy chce zamknąć temat transferu jeszcze przed wspomnianą datą, aby zawodnik mógł skupić się jedynie na mistrzostwach świata. Barça ma tym samym trzy miesiące, aby przyspieszyć negocjacje i sprowadzić Antoine’a Griezmanna na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja to widzę tak to nie jest środkowy napastnik. Grizmann najlepiej się czuje jako cofnięty napastnik wtedy ma więcej miejsca na boisku .Zresztą widać na początku sezonu w Atletico nie radził sobie jako środkowy , najlepiej mu się gra z Costa na szpicy Czyli pozycja Messiego czy Dybali . Ja myślę że klub chce klasowego zmiennika dla Messiego bardziej niż Suareaza a może ich obu To automatycznie jest wyrok dla Paco . Ale czy Grizmann pogodzi się z rolą rezerwowego ?. Tak czy inaczej myślę że to dobry kierunek pod warunkiem pozbycia się kilku zawodników którzy raczej nie wnoszą z ławki wiele jakości . Lepiej mieć krótką ławkę ale klasową niż taką jaką my mamy na razie sam Valverde mówił że woli mniej zawodników . Jeżeli uda się sprzedać Gomesa , Vidala , Paco , Denisa to zapraszamy do nas .Możemy siać niezły postrach w ataku w następnym sezonie.No i modlę się żeby Iniesta został na następny sezon .

@Binio77: Za Inieste odmawiasz koronkę czy różaniec?
« Powrót do wszystkich komentarzy