Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: W przyszłym miesiącu gramy o wszystko

 18 marca 2018, 19:10

 Łukasz Lewtak

Źródło: AS/Marca

 5 komentarzy

Po zakończeniu meczu z Athletikiem na Camp Nou (2:0) Ernesto Valverde udzielił wypowiedzi dla Barça TV, a następnie wziął udział w konferencji prasowej.

Sytuacja w LaLidze: "Jesteśmy zadowoleni, ponieważ pozostawało nam dziesięć meczów, teraz już dziewięć. Możemy zdobyć jeszcze 27 punktów. Wygrywając mecze na własnym stadionie, robimy bardzo ważny krok w stronę tytułu".

Mecz z Athletikiem: "To było dziwne spotkanie. W pierwszej połowie graliśmy cudownie, bardziej intensywnie i z większą determinacją, a w drugiej rywale wyżej nas atakowali, a my często graliśmy do ter Stegena, obniżyliśmy rytm i nie wchodziliśmy tak często w pole karne przeciwników. Jednak wygraliśmy, a o to chodzi".

Blisko mistrzostwa: "Nie skupiam się na tym, czy jesteśmy blisko, czy daleko zdobycia tytułu. Koncentruję się na tym, co robimy lepiej, a co gorzej. To można kontrolować. Dobrze, że teraz nastąpi przerwa, bo w przyszłym miesiącu gramy o wszystko".

Możliwe odejście Iniesty: "Nie przedstawił jeszcze swojej decyzji. Nie można używać opatrunku, jeśli nie ma rany. Gdy Iniesta pojawia się na boisku, wiemy, że wniesie coś do gry".

Rakitić: "To znakomity zmiennik Busquetsa ze względu na wiele aspektów. Świetnie pracuje i operuje piłką. Ma wiele zalet".

Solidny zespół: "Kluczem jest to, że utrzymujemy dobrą formę. Bardzo chciałbym zakończyć sezon ligowy bez porażki, ale zawsze można przegrać. Jeśli utrzymamy taką dyspozycję, będziemy blisko sukcesu. Były momenty, w których nie graliśmy olśniewająco, jednak byliśmy solidni. Jestem tego świadomy".

Euforia: "Daleko nam do tego. Kwiecień będzie bardzo trudny. Przerwa reprezentacyjna bardzo dobrze nam zrobi. Zawodnicy będą mogli się odciąć. Nie boję się, że ludzie będą wymagać od nas zdobycia trypletu".

Messi: "Oczekuję, że to on mnie nauczy czegoś nowego. Dobrze wie, co powinien robić i czego potrzebuje w danym momencie. Przy tych piłkarzach to ja się uczę".

Dembélé: "Ma ogromne zalety, ale uważam, że ma jeszcze dużo miejsca na poprawę. W ostatnich tygodniach zrobił duży postęp".

Ziganda: "Nie będę dawał nikomu żadnych rad. To bardzo zdolny trener, ale obecnie cierpi".

Trenowanie Barcelony: "To dla mnie przywilej, że mogę trenować tych pikarzy. Są zdolni do wszystkiego, rozumieją grę, sytuacje i potrzeby. Wszyscy podążamy tą samą drogą".

Udostępnij:

Komentarze (5)

Gorące tematy