Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Steven Gerrard: Granie przeciwko Busquetsowi to prawdziwy koszmar

 21 lutego 2018, 21:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 69 komentarzy

We wczorajszym meczu z Chelsea Sergio Busquets pobił rekord Barcelony w liczbie podań wykonanych w tym sezonie. Pomocnika Barçy komplementowali Steven Gerrard i Rio Ferdinand.

Ze 139 podań Busquetsa aż 128 dotarło do jego kolegów. Żaden inny piłkarz Barcelony nie wykonał aż tylu podań w jakimkolwiek meczu tego sezonu we wszystkich rozgrywkach. Uwagę zwraca również wysoki procent udanych zagrań, a 29-latek dołożył do tego sześć odbiorów. Dla porównania defensywny pomocnik Chelsea N’Golo Kante miał tylko 25 udanych podań i cztery odbiory. Na niekorzyść Busquetsa przemawia natomiast fakt, że to właśnie on nie zdołał zatrzymać Williana, gdy skrzydłowy Chelsea zdobywał gola.

– Grałem przeciwko niemu, ale w końcu przestaje się go atakować pressingiem, ponieważ jest to bardzo frustrujące. Nie można się do niego zbliżyć, nie można zabrać mu piłki, nie można być blisko, ponieważ jeśli opuści się swoją pozycję, on wtedy umiejętnie się zastawia. Nie można atakować go przez 90 minut, ponieważ to bezsensowne marnowanie energii. Granie przeciwko niemu jest prawdziwym koszmarem – powiedział na temat Busquetsa Steven Gerrard.

Ciekawie o pomocniku Barcelony wypowiedział się również Rio Ferdinand: – mógłby występować w aksamitnych butach i nadal grałby bardzo dobrze.

Jeżeli chodzi o statystykę podań na poziomie drużynowym, piłkarze Barcelony wymienili w spotkaniu z Chelsea 886 podań, podczas gdy gospodarze tylko 325. Procent udanych zagrań również jest diametralnie odmienny. Skuteczność podań Barçy wynosiła 90,6%, a The Blues - 75,1%. To jednak nie pomogło Barcelonie w skutecznym przełamywaniu defensywy Chelsea.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (69)

Gorące tematy