Piqué nie zostanie ukarany za swoje słowa po meczu z Espanyolem

Łukasz Lewtak

22 lutego 2018, 08:00

Marca/Sport

23 komentarze

Komitet ds. Rozgrywek umorzył postępowanie w sprawie słów Gerarda Piqué, który po derbach Barcelony powiedział, że Espanyol "jest z Cornella".

Komitet uznał, że nie może ukarać Piqué, i odwołał się do podstawowego prawa każdej osoby, czyli wolności wypowiedzi. Jednocześnie podkreślił jednak, że słowa obrońcy Barçy nie były odpowiednie.

"Wypowiedzi Gerarda Piqué były nieodpowiednie, nieszczęśliwe i nieostrożne. Nie przyczyniają się do konsolidacji sportu jako miejsca wolnego od konfrontacji społecznych. Niezależnie od tego, czy odzwierciedlają rzeczywistość, czy też nie, mogą prowadzić do zachowań konfrontacyjnych i dowodem na to jest doniesienie złożone przez Espanyol, władze miasta Cornella i LaLigę", czytamy w komunikacie Komitetu ds. Rozgrywek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mnie najbardziej zadziwia nie finał, ale cały kontekst.
3 lata "dumna mniejszość" lży gracza, jego rodzinę, dzieci słownie, śpiewając, na transparentach. Widać to co mecz w telewizji, w protokołach sędziego, są świadkowie, a raczej ich tysiące.
Czemu do cholery, nikt nie zająknął się na temat kary dla tych błaznów, tymczasem gracz wnerwiony ciągłym przekraczaniem granicy, odpowie 2 ripostami i przyłoży palec do ust i są pozwy miasta, klubu, ligi, Tebasa i grom wie kogo jeszcze.
Świat stanął na łbie i udaje że jest mu tak dobrze, aż się porzyga. Dobranoc.

Tebas pewnie jeszcze zainterweniuje..

marksistowska poprawność, czyli dokładna odwrotność wolności słowa, zdominowała ten do cna ogłupiały świat. cały kabaret z szumem wokół słów, gestów i odczuć jest moim zdaniem przekomiczny a zarazem frustrujący. nasza cywilizacja z każdym dniem staje się coraz głupsza, co gorsza, są tacy którzy nazywają to postępem

Masakra że w ogóle się zajęli tą sprawą...

Czyli nie odpowiednie jest mówienie prawdy ponieważ doprowadza to do "zachowań konfrontacyjnych" - ja wiem, że prawda boli czasem, ale to nie powód by zakrzywiać rzeczywistość tylko dlatego bo ktoś się może obrazić.