Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Messi i Iniesta z kolejnym rekordem Ligi Mistrzów

 21 lutego 2018, 12:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 14 komentarzy

  • Leo Messi i Andrés Iniesta pobili rekord wspólnych występów w Lidze Mistrzów należący do Xaviego Hernándeza i Carlesa Puyola
  • Hiszpańsko-argentyński duet zagrał razem w 97 meczach tych rozgrywek
  • Wczorajsza akcja bramkowa przebiegła odwrotnie niż słynne Iniestazo – Iniesta wystąpił w roli podającego, a gola strzelił Messi

Andrés Iniesta i Leo Messi to duet, który uratował Barcelonie remis we wczorajszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. W porównaniu do słynnego Iniestazo z 2009 roku zawodnicy zamienili się rolami – tym razem to Hiszpan asystował, a Argentyńczyk skierował piłkę do siatki.

Pojedynek na Stamford Bridge był szczególny dla Iniesty i Messiego również z innego powodu. Jak wyliczył Mister Chip, znany hiszpański dziennikarz i statystyk sportowy, duet z Blaugrany pobił rekord wspólnych występów w Lidze Mistrzów.

Messi i Iniesta zagrali razem w 97 meczach najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych w Europie. Bohaterowie wczorajszego wieczoru przebili tym samym duet tworzony przez Xaviego Hernándeza i Carlesa Puyola, którzy wystąpili wspólnie w 96 spotkaniach. Na uwagę zasługuje także wynik pary Raúl González-Roberto Carlos, którzy rozegrali razem 94 mecze dla Realu Madryt.

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na uczczenie tego osiągnięcia przez Iniestę i Messiego niż wspólny udział w akcji bramkowej dającej wyrównanie.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (14)

Gorące tematy