Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça pracuje już nad przedłużeniem kontraktu z Samuelem Umtitim

 14 lutego 2018, 12:10

 Majerr

Źródło: Sport

 89 komentarzy

  • FC Barcelona rozpoczęła już rozmowy z Samuelem Umtitim w celu przedłużenia konktraktu z francuskim obrońcą, którego obecna umowa wygasa w 2021 roku
  • Podczas zimowego okienka transferowego wiele klubów wyraziło swoje zainteresowanie usługami 24-latka, a stosunkowo niska klauzula odstępnego zapisana w jego konktrakcie (60 mln euro) powoduje, że Barça już teraz chce uniknąć ewentualnej straty swojej gwiazdy
  • Zawodnik chciałby zarabiać około 6 mln euro netto rocznie

Sport informuje, że po świetnej pracy wykonanej przez dyrekcję sportową podczas zimowego okienka transferowego głównym celem FC Barcelony jest przedłużenie kontraktu z Samuelem Umtitim. Barça uważa się, że transfer Francuza oraz sprowadzenie Marca-André ter Stegena były najlepszymi transakcjami zrealizowanymi przez klub w ciągu ostatnich lat. Dzięki swojej umiejętności aklimatyzacji na boisku i poza nim 24-latek rozkochał w sobie kibiców i kolegów z drużyny.

FC Barcelona jest świadoma zalet swojego środkowego obrońcy i ma na uwadze fakt, że klauzula odstępnego zapisana w jego kontrakcie wynosi 60 mln euro, czyli jest niższa od kosztu niedawnego transferu Aymerica Laporte’a do Manchesteru City. Absolutnym obowiązkiem klubu jest zatem ustalenie wyższej klauzuli, która uniemożliwiłaby wykupienie zawodnika z zespołu.

Sport pisze, że przypadek Umtitiego jest wyjątkowy, ponieważ początkowo Barça chciała usiąść do rozmów w  momencie, gdy kontrakt Francuza byłby ważny jeszcze przez 2,5 roku. Przypomnijmy, że obecne porozumienie 24-latka z klubem obowiązuje do 2021 roku. W przypadku Umtitiego chciano postąpić tak samo jak z ter Stegenem. Barcelona poczyniła jednak już pierwsze kontakty z zawodnikiem i jego reprezentantem, ponieważ podczas zimowego okienka transferowego wiele klubów wyraziło zainteresowanie usługami francuskiego obrońcy.

Kataloński dziennik podaje, że w styczniu gracz otrzymał propozycję z Manchesteru United, który był gotów zapłacić równowartość klauzuli odstępnego Umtitiego i zaproponować zawodnikowi znacznie lepsze warunki finansowe niż Barcelona. Członkowie dyrekcji sportowej spotkali się z piłkarzem, aby odciągnąć go od pomysłu opuszczenia zespołu. Umtiti został zapewniony, że klub pokłada w nim wielkie nadzieje, a sam zawodnik przestał zwracać uwagę na starania José Mourinho, który chciał mieć u siebie obrońcę Barçy. Portugalczyk nie miałby żadnego problemu z przekonaniem United do zapłaty 60 mln euro, mając na uwadze, że w styczniu Manchester City kupił Laporte’a za 65 mln, a Liverpool wydał na Van Dijka 80 mln euro.

Umtiti został zapewniony, że dojdzie do przedłużenia jego kontraktu. Sport podaje, że nowa umowa zostanie podpisana w przyszłym sezonie, ponieważ w trwającej kampanii Bartomeu zamknął już budżet związany z wydatkami na nowe kontrakty i transfery. Czytamy, że Francuz ma odnowić swoje porozumienie na kolejne pięć lat, tzn. do końca sezonu 2023/24. W momencie wygaśnięcia nowej umowy piłkarz będzie miał 29 lat.

Sport pisze, że w całej operacji główną rolę odgrywają dwa aspekty. Mając na uwadze zapewnienie ze strony zarządu oraz fakt, że w lecie jest mundial, na którym Umiti będzie jednym z głównych piłkarzy reprezentacji aspirującej do zdobycia mistrzowskiego trofeum, FC Barcelona jest zmuszona ustalić warunki nowego kontraktu jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata. W ten sposób uniknie się spekulacji i zagrożenia podczas letniego okienka transferowego. Barça poczyniła już w tym kierunku odpowiednie kroki, choć oficjalne podpisanie umowy ma nastąpić w przyszłym sezonie. Tym samym Barça i Umtiti będą spokojni o swoją sytuację.

Ponadto czytamy, że bardzo ważne będzie polepszenie warunków kontraktu zawodnika. Reprezentant piłkarza otrzymał ofertę od Manchesteru United, dzięki której jego klient mógłby zarabiać około 5 lub 6 milionów euro netto rocznie. Anglicy oferowali zatem dużo wyższe zarobki niż te, na które obecnie może liczyć francuski obrońca. Sport pisze, że płacenie takich pieniędzy Umtitiemu spowodowałoby, że 24-latek stałby się jednym z najlepiej zarabiających zawodników w drużynie. Barça poważnie podchodzi do sprawy, jednak nie ukrywa, że z powodu oferty, jaka napłynęła z Manchesteru, wymagania piłkarza są teraz dużo wyższe niż oczekiwano. Na sam koniec kataloński dziennik zapewnia, że choć wykonano pierwsze kroki ku przedłużeniu współpracy, wciąż pozostaje długa droga do złożenia podpisu przez Samuela Umtitiego.

Udostępnij:

Komentarze (89)

Gorące tematy