Quique: Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak ci Espanyolu

Majerr

4 lutego 2018, 20:41

Sport

41 komentarzy

Na pomeczowej konferencji prasowej Quique Sánchez Flores wypowiedział się na temat zachowania Gerarda Piqué, który po zdobyciu bramki uciszył kibiców zgormadzonych na Cornella El-Prat.

– Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak ci Espanyolu. Gesty są gestami i zostają na boisku. Fani Espanyolu są ponad to.

– Jestem zadowolony z postawy zespołu, który praktycznie nie popełniał błędów, dobrze się organizował na boisku. Był to dla nas ekscytujący pojedynek i czuliśmy się bliżej zwycięstwa. To ważne odczucie, kiedy przychodzi mierzyć się z przeciwnikiem o takiej renomie jak Barça.

– Sądziłem, że skorzystają z Messiego, kiedy uznają to za właściwe. W Barcelonie nie było Messiego, ale zagrał za to Iniesta czy Coutinho. To wciąż wspaniały zespół.

– Od początku wyszliśmy na murawę, stawiając na nieco innych zawodników. To wielki triumf, że możemy pozwolić sobie na różne systemy. Przez cały czas byliśmy obecni i przesuwaliśmy naszą linię obrony na różne wysokości. W dobrym stanie dotrwaliśmy do końca spotkania. Murawa zaszkodziła nam wszystkim.

– Sezon nie kończy się, ani nie zaczyna na Barcelonie. Jesteśmy optymistami i mamy pozytywne nastawienie. Możemy ulepszyć naszą grę. My jesteśmy tymi, którzy muszą złapać odpowiedni rytm.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem władze klubu winny bezwzględnie przeprowadzić "rozmowę" z Pique, którego "wybryki' psują wizerunek klubu i rodzą problemy. Zauważmy co będzie gdy federacja uzna zażalenie Espanyolu za zasadne i wykluczy go na kilka meczy z rozgrywek. Byłaby to dla klubu wymierna, a nawet niepowetowana szkoda. Pique to pracownik klubu który z tego klubu pobiera wynagrodzenie i podlega określonym prawom i obowiązkom, podobnie jak każdy z nas. Dobrze by było, żeby wreszcie nasz obrońca zrozumiał, że nie jest pępkiem świata, wojewodom na włościach, któremu wszystko wolno. Może kasa mu pomieszała w głowie. Moim zdaniem nie bez kozery prawie na każdym stadionie jest on personom non grata. Po co było uciszanie kibiców. Jak robił to CR7, Di Maria to wszyscy byli oburzeni. To niech oburza nas również takie zachowanie naszego piłkarza. Zobaczcie, że tacy Messi, Inesta czy nawet Umtiti nie mają problemów. Na nich się raczej nie gwiździe. Gwiździe się natomiast na takich naszych piłkarzy jak Pique, Alba, Busquets, L.Suarez. Przyzna chyba każdy, że niejednokrotnie na to piłkarze Ci zasługują.

Niedługo to cieszyć po golu nie będzie się można. Już w sumie za bardzo kiwać rywala nie można bo to poniżanie czy coś...

gadaj zdrów :)

Uciszać nie można !? A brutalnie faulować na połamanie nóg już można!? Żałosny klub Espanyol !!!!

Pamiętam jak Di Maria uciszał palcem Camp Nou, i wśród polskich kibiców Barcelony na tej stronie, było straszne poruszenie, odnosiło się wrażenie, że powinien być zlinczowany. A teraz komentarze na stronie już są inne. Trochę obiektywizmu. Ten temat wcale nie powinien być poruszany, poza wzmianką, a tu dyskusja i oburzenie wśród fanów, że przeciwnikom się to nie podobało. Nie pamięta wół jak cielęciem był. To przecież bzdura, bez znaczenia
Komentarz usunięty

Reakcja Pique to odpowiedź na zachowanie kibiców którzy obrażali FC Barcelone.

zluzujcie w komentarzach, bo to jest błędne tłumaczenie. Quique powiedział "zawodnik nie może UCISZYĆ kibiców" czyli że kibice będa dalej dopingowali swój klub i jakieś gesty palca przy ustach nie wystarczą żeby zamilkli. peace.

"Nikt nie może ich uciszać, zwłaszcza..." Zwłaszcza gdy obrażają Ciebie, Twoją żonę i dzieci? Myślę, że wtedy można pokusić się o uciszenie takich osób, całkiem zasadnie.
Swoją drogą Pique zrobił to najlepiej jak mógł, ten człowiek ma argumenty, żeby dyskutować z Espanyolem, z jego kibicami i zawodnikami. Gra z nimi wyjątkowo dobrze.
konto usunięte
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.
Komentarz usunięty

''murawa zaszkodzila nam wszystkim'' ''Jestem zadowolony z postawy zespołu, który praktycznie nie popełniał błędów, dobrze się organizował na boisku'' No tak. Nie popelniali bledow w grze w pilke wodna.

Dobrze, że w tym sezonie więcej tych syfiastych derbów nie zagramy

Nie rozumiem co jest złego w uciszaniu kibiców. Normalna sprawa, strzelasz gola to uciszasz, to taka trochę zabawa. :)

Oby spadli w tym sezonie

Może i powinien to robić :)

Wyzywają jego kobietę na trybunach, a on mówi, że on ich nie powinien uciszać :D dobre

On był na ostatnich meczach z Barcą jak fani Espanyolu są ponad to ?

tym bardziej espanyolu bo sie poplacza... :( dla takich ludzi jak kibice espanyolu, ktorzy caly czas obrazaj graczy Barcelony nie ma miejsca na szacunek. Mysle, ze w tej naszej lokalnej "wojnie" nie ma miejsca na przyslowwie"Kto w ciebie kamieniem to ty go chlebem"

Przecież to jest cudowna mniejszość nie zapominajcie. Na nich się nawet spojrzeć nie można, a gdzie uciszać.

Ten gość naprawdę musi mieć jakiś kanał przerzutowy z Kolumbii bo ciężko go odbierać poważnie przy tego typu wywiadach

Przecież tacy idioci powinni mieć zakaz wypowiadania się publicznie. Jak nie Granero, to teraz ten. Znowu zero wzmianki o wyzwiskach przez 90 minut, które leciały podczas meczu, podobnie jak o gwizdach. Za to o tym, że przez kilka sekund Pique uciszał prostaków, to już trzeba koniecznie wspomnieć.

"Fani Espanyolu są ponad to" i dlatego ubliżają rodzinie Pique, rzucają przedmiotami w Cillessena XD Hipokryta...

Niech powie to Ramosowi, Ronaldo, Raulowi którzy uciszali Camp Nou, Niech powie to Pepe czy Carvajalowi, którzy trybunom pokazywali "faka" czy "gest Kozakiewicza".
Raul to uciszanie stadionów rywali to chyba miał w standardzie a i Ronaldo robi to ciągle.
Jakoś nikt w Barcelonie nie składał na nich doniesień do komisji przeciw przemocy.

Co do samego typa, to coraz bardziej przekonują się do ocen ludzi przez Lucho. Nie dość że mały konfident (to on kablował na Lucho, jak grali w Realu), to jeszcze pajac.

Zawodnik może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak Espanyolu.

Nie przepadam za uciszaniem kibiców, ale jakbym przez cały mecz słuchała gwizdów i obelg skierowanych w moją rodzinę, to też bym ze słodką satysfakcją uciszyła ten motłoch.

Trener nie może mówić zawodnikowi przeciwnej drużyny, co ma robić a czego nie. Tym bardziej takiemu piłkarzowi jak Pique.

Zawodnik to także kibic lub antykibic wiec czemu nie może uciszyć? Hehe a już w szczególności takich jak kibice Espanyolu. ..

El Presidente może wszystko.

ciekawi mnie co jest w kibicach Espanyolu takiego, że szczególnie ich nie wolno uciszać? Fakt faktem irytowałem się nie raz jak u nas robił to kapitan grzmot, ale bez przesady.

''Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak Espanyolu. Gesty są gestami i zostają na boisku. Fani Espanyolu są ponad to.''

Nie może uciszać kibiców? Ale oni mogą wyzywać rodzinę piłkarza?! Wyzywać Samuela od strony rasistowskiej? Ja wiem,że każdy trener będzie stał za swoimi kibicami,ale ich fanami nazwać nie można..

I co jeszcze qźwa nie mogą zawodnicy FCB.

Gwiżdżą na niego i nie może ich uciszyć, boże widzisz i nie grzmisz...

"Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak Espanyolu." Takich, to znaczy jakich ? Chamów i prostaków skandujących niecenzuralne słowa w kierunku rodziny Pique ? hmm... W moim odczuciu, powinien ich jak najbardziej uciszać.
konto usunięte

A kim ty kurna jesteś żeby mówić naszemu El Presidente kogo może uciszać