Quique: Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak ci Espanyolu

Majerr

4 lutego 2018, 20:41

Sport

41 komentarzy

Na pomeczowej konferencji prasowej Quique Sánchez Flores wypowiedział się na temat zachowania Gerarda Piqué, który po zdobyciu bramki uciszył kibiców zgormadzonych na Cornella El-Prat.

– Zawodnik nie może uciszać kibiców, a tym bardziej takich jak ci Espanyolu. Gesty są gestami i zostają na boisku. Fani Espanyolu są ponad to.

– Jestem zadowolony z postawy zespołu, który praktycznie nie popełniał błędów, dobrze się organizował na boisku. Był to dla nas ekscytujący pojedynek i czuliśmy się bliżej zwycięstwa. To ważne odczucie, kiedy przychodzi mierzyć się z przeciwnikiem o takiej renomie jak Barça.

– Sądziłem, że skorzystają z Messiego, kiedy uznają to za właściwe. W Barcelonie nie było Messiego, ale zagrał za to Iniesta czy Coutinho. To wciąż wspaniały zespół.

– Od początku wyszliśmy na murawę, stawiając na nieco innych zawodników. To wielki triumf, że możemy pozwolić sobie na różne systemy. Przez cały czas byliśmy obecni i przesuwaliśmy naszą linię obrony na różne wysokości. W dobrym stanie dotrwaliśmy do końca spotkania. Murawa zaszkodziła nam wszystkim.

– Sezon nie kończy się, ani nie zaczyna na Barcelonie. Jesteśmy optymistami i mamy pozytywne nastawienie. Możemy ulepszyć naszą grę. My jesteśmy tymi, którzy muszą złapać odpowiedni rytm.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam jak Di Maria uciszał palcem Camp Nou, i wśród polskich kibiców Barcelony na tej stronie, było straszne poruszenie, odnosiło się wrażenie, że powinien być zlinczowany. A teraz komentarze na stronie już są inne. Trochę obiektywizmu. Ten temat wcale nie powinien być poruszany, poza wzmianką, a tu dyskusja i oburzenie wśród fanów, że przeciwnikom się to nie podobało. Nie pamięta wół jak cielęciem był. To przecież bzdura, bez znaczenia

@ALDON84: Ale w czym problem ? Angel uciszał to uciszał trochę się podenerwowaliśmy i przeszło nikt nie pisał że to jakieś zabronione jest. Po prostu stracił w naszych oczach jeszcze bardziej. Teraz pewnie Pique stracił w oczach ich kibiców i tyle. Teraz u nich jest poruszenie. Nie rozumiem porównania. Nie oni pierwsi i nie ostatni wykonują ten gest.
Ja osobiście miałem tak mocną satysfakcję oglądając Pique uciszającego Espanyol jak mocną miałem frustracje widząc Di Marie uciszającego Camp Nou - normalna sprawa.
« Powrót do wszystkich komentarzy