Socios Barcelony zadowoleni ze swojego klubu

Xoaniño

2 lutego 2018, 20:24

FCBarcelona

23 komentarze
  • FC Barcelona co pół roku podaje wyniki sondażu Observatori Blaugrana
  • Pokazane dziś dane są lepsze od tych sprzed pół roku
  • Ankietę przeprowadzono w połowie grudnia, a więc jeszcze przed wygranym El Clásico i zimowymi transferami

FC Barcelona opublikowała dziś wyniki sondażu Observatori Blaugrana przeprowadzanego co pół roku w grupie 1000 socios. Ankietowani podzielili się opiniami na temat wielu kwestii dotyczących klubu. Socios ocenili swoje zadowolenie z klubu na 7,3 punktu w skali 1-10. Jest to wynik o 0,5 pkt. wyższy niż w pierwszym półroczu 2017 roku.

Zdecydowana większość ankietowanych jest zadowolona z ogólnych działań klubu: 75,8% badanych dała Barcelonie od 7 do 10 pkt., a jedynie 5,6% socios uważa, że obecna sytuacja klubu jest niezadowalająca. Sukcesy sportowe, dobra ogólna kondycja klubu, dobra gra i widowiskowy styl, a także skuteczne zarządzanie to główne atuty Barcelony, które wpłynęły na wysoką ocenę ogólną.

Zadowolenie kibiców z poziomu gry piłkarzy znacząco wzrosło i wynosi 7,8 na 10 pkt., czyli o 1 pkt więcej niż poprzednio. Jest to efekt bardzo dobrej postawy pierwszego zespołu na początku sezonu.

W skład grupy badanych przez Time Consultants weszło tysiąc socios obojga płci w wieku powyżej 16 lat, zamieszkałych w Hiszpanii. Ankietę przeprowadzono w dniach 11-19 grudnia 2017 roku, a więc przed zwycięstwem Barcelony nad Realem Madryt na Bernabéu, a także przed transferami Coutinho i Yerry'ego Miny.

Jednym z ważniejszych wyników ankiety Observatori jest ten dotyczący oceny zarządzania konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Nastąpił tu wzrost o 0,4 pkt. – z 1,7 do 2,1 pkt.

W sondażu zbadano również, w jakim stopniu klub jest w stanie przekazywać socios takie wartości jak postawa fair play, uczciwość, szacunek, ambicja, współdziałanie w grupie, ciężka praca i pokora. W ostatnim półroczu ubiegłego roku nastąpiła znaczna poprawa w tym aspekcie.

Zdaniem większości socios najważniejszym wyzwaniem na przyszłość jest budowa Espai Barça, a konkretniej przebudowa Camp Nou. Z tym przedsięwzięciem wiąże się duże nadzieje na przyszłość: 80,3% ankietowanych uznało, że  „dość” lub „bardzo” cieszy ich ten projekt. Średnia ocena to 3,1 na 4 pkt.

Opinia ankietowanych na temat usług świadczonych przez klub również okazała się dobra. Socios są bardzo usatysfakcjonowani działaniami organizacji T'acompanyem, która  wraz z Czerwonym Krzyżem pracuje nad dostępnością stadionu dla osób niepełnosprawnych. Wysoko oceniono prorodzinny projekt Fem Familia oraz wprowadzenie karty abonamentowej Abono Lista de Espera. Dużym poparciem kibiców cieszy się  również grupa Espai d'Animació zajmująca się prowadzeniem dopingu na Camp Nou (7,3 na 10 pkt.). W przypadku oceny systemu zwalniania krzesełek Seient Lliure nastąpiła poprawa z 6,2 do 7,2 na 10 pkt, w porównaniu z ubiegłym półroczem.

Jeśli chodzi o poziom zainteresowania Fundacją FC Barcelony, to zanotowano  tu stabilny wzrost. W porównaniu do ubiegłorocznego sondażu Observatori zwiększyło się ono o 9%. Świadczy to, że kibice są bardzo zadowoleni z działalności fundacji i realizowanych przez nią projektów – ocena wynosi 3,3 na 4 pkt.

Wyniki Observatori Blaugrana publikowane są od maja 2015 roku, kiedy to dostarczono je kandydatom na stanowisko prezydenta klubu. Zarząd Barcelony od pierwszej kadencji Josepa Marii Bartomeu upublicznia wyniki sondażu na prośbę prezydenta, by były one dostępne dla wszystkich socios.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Gimli: A ludzie to tępi idioci, bo jak widać czasem trzeba poświęcając 1 Zubizarettę zrobić im coś na przekór, by wyszło na dobre klubowi.

Nie wiesz jak dokładnie wyglądały negocjacje. To że prasa mówiła o Coutinho od poprzedniego lata, kiedy jeszcze Neymar był, może świadczyć że rozmowy trwały rok i po prostu ciężko było Liverpool przekonać.
Po drugie Dembele może i tak był w planach, a suma summarum danie mu rozegrać jeszcze lepszego roku w BVB i potencjalnie MŚ, przy wiedzy wszystkich klubów ile w skarbonce ma Barca, mogło jeszcze przedrożyć sprawę.

Łatwo jest rzucać oskarżenia, ale dla przejrzystości działania ten zarząd zrobił kilka małych kroczków, które na które nie zdobyło się wiele poprzednich. Nie jest idealny, ale od przyjścia Barto do Barcy przychody klubu zwiększyły się o ponad 350 mln/sezon, a jest wykonywany ściśle plan osiągnięcia 1 mld. Wartość wg Forbesa rośnie sukcesywnie, przeganiając tę Realu i plasując nas na 2 pozycji w świecie. Bez tego, w świecie katarskich grubych ryb, bylibyśmy śmieszną płotką.

"Widowiskowy styl" - czy tylko ja się z tym nie mogę zgodzić?
konto usunięte

@CulesBarcelion: Rzeczywiście, lepiej się nie rozpisuj. Szczególnie na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia
konto usunięte

Bartomeu to ma więcej szczęścia niż rozumu. Na początku 2015r., gdy drużynie nie szło, znalazł kozła ofiarnego w Zubizarrecie, który jak dzisiaj widać dokonał paru świetnych transferów (Suarez, MATS, Rakitic itp.). No cóż, trzeba było dać możliwość socios, aby obrzucili kamieniem Zubiego, a nie samego Bartolomeu. Drużyna zaczęła nagle grać skutecznie i efektownie, dzięki czemu w pół roku oszczędzili Bartkowi dupę i mógł dalej zasiadać na swoim stołku. A niedawno kompromitacja w letnim okienku transferowym, gdzie mając tyle czasu na znalezienie następcy Neymara, zanim on jeszcze miał odejść (sami piłkarze mówili, że wiedzieli o planach Brazylijczyka już na weselu Messiego), to ten nie dość, że nikogo wcześniej nie zaklepał, to dopiero pod koniec sierpnia wymęczył transfer Dembele (gdzie wszyscy wiedzieli, że jesteśmy zmuszeni kogoś kupić, więc podbijali cenę). Dodatkowo sprzedawać piłkarzy to się chyba nigdy nikt w tym zarządzie nie nauczy. Ja wiem, że teraz drużynie idzie świetnie, a nawet lepiej, ale nie można zapominać błędów Bartomeu.

I pomyśleć, że jeszcze pół roku temu wotum nieufności miało duże szanse na powodzenie... :) Dobrze, że czas zweryfikował dobrą decyzję o pozostawieniu Bartka.

@Chinaski: Poszedlbys do szkoly. Sondaze przeprowadza sie na grupach reprezentacyjych. 1000 osob na 130000 to bardzo duzo i sondaz jest naprawde miarodajny. W wyborach do parlamentu w 38 000 000 polsce, 1000 osob tez wystarczy i jakos w wiekszosci przypadkow sie sprawdza.

@kuz: Dobrą decyzję o pozostawieniu Bartka?
Pasujesz do hiszpańskich socios.
Zaślepieni, eh.... Lepiej nie będę się rozpisywał bo Toni tak nic nie da hehe

Wystarczy wygrać trochę meczy i odrazu socios zaślepieni. Nic już nie zmieni według mnie oszusta Bartomeu. Nie powinien być prezydentem i taka moja opinia, a że Barca wygrywa to oczywiście cieszy bardzo.

Faktycznie w tej chwili nie jest źle, ale denerwuje mnie zmienne nastawienie do Bartomeu.

@Culé a muerte: Cóż. Ciężko chyba rozciąć klarownie kompetencje zarządu ze względu na stanowisko, co umożliwiło wykpienie się od pełnej odpowiedzialności. O reszcie zdecydowała ta pragmatyczna część, bo Katalończycy rozumieją po prostu, ze bez gwiazd, kasy, tytułów, zostałaby martyrologia i oskarżenia, leżące w pustych gablotach.
Dziś rywalizujemy z Madrytem, a to jest warte przymknięcia oka na jeden czy dwa podpisy, tuż obok kolejnej ofiary (tym razem o wiele bardziej zasługującej na swój los niż Zubi) -Rosella.
A wszystko pokłosiem bójki w rodzinie i rozpadu niebieskiego słonia.
Władza robi czasem z ludźmi dziwne rzeczy, a sukces i władza to narkotyk absolutny.
Barto wydaje się, że na tle poprzedników - Laporty i Rosella, uległ mu najmniej lub najlepiej kryje objawy. A może paradoksalnie, te zewnętrzne kłopoty Barcy, bany, wykup Neymara, uświadomiły mu że władza jest iluzoryczna i trzeba być czujnym? Może nie bez przypadku, Real upada sportowo, kiedy wydawało się że czeka go szczyt absolutny?
konto usunięte

@Chinaski: I po co kłamiesz?

Dobra dobra, ale zanim się na śmierć i życie poobrażacie zdajcie sobie sprawe z jednej rzeczy; przebadanych zostalo 1000 socios, tylko i wyłącznie z terenu krajów hiszpańskich. Mój numer członkowski na ten rok to 132722, także przynajmniej tyle, o ile nie więcej Klub członków na ten moment posiada. Statystyka statystyką, ale w takim przypadku tysiąc ludzi na prawdę nie oddaje i nigdy nie odda tego co sądzi całość. Czym tak na prawdę jest 1000 do 130000+?

@AxelF: Pragmatyczna czesc mojej osobowosci z tym sie ostatnia czescia wypowiedzi. Niestety ale UNICEF zarobków nie placil. Swoje zrobilismy i tak juz b. dlugo bylismy rodzynkiem.

Ad Vocem co do Bartomeu: jednak zostal skazany i do dzis nie rozumiem, jak to sie stalo ze osoba z wyrokiem zostala wybrana Prezydentem Klubu.

@CulesBarcelion: Więc kogo zaproponowałbyś zamiast Bartomeu. Cóż ogólnie wydaje mi się, że mimo wszystko socios są bliżej klubu niż my i prawdopodobnie wiedzą więcej od nas. Bartomeu jaki jest taki jest jednak patrząc na nasz skład i prowadzenie drużyny to naprawdę możemy patrzeć dobrze w przyszłość.

Ciekawe jakby wyglądały wyniki ankiety, gdyby zapytać czy są zadowoleni z prezesa ?

Trochę studzi moje obawy przyjście PC14 ale Barca bez Messiego traci lwią część swojego potencjału

@Murazor: Szczerze? Po części masz rację, bo są od nas bliżej klubu to na pewno, ale wiemy wszyscy jakie jakiego gów... Narobił i tego nie da się zapomnieć. Tak naprawdę chciałbym powrotu Laporte

@Hegemon: Ty masz na pewno pojęcie, ale chyba nie w tym temacie....

@Chinaski: No spodziewałem się że mamy tutaj Socio na stronie. Podziwiam.
@Remi70: Jakie wyniki,by były gdyby zapytać wszystkich?

@jordus100: Hahaha dokładnie też to zauważyłem i raczej aż tak widowiskowy styl jak wcześniej nie jest, ale najważniejsze że skuteczny.

Dorze,że tak jest.Lepiej mieć wsparcie socios.
konto usunięte

No i fajnie.

......
Komentarz usunięty przez użytkownika