Socios Barcelony zadowoleni ze swojego klubu

Xoaniño

2 lutego 2018, 20:24

FCBarcelona

23 komentarze
  • FC Barcelona co pół roku podaje wyniki sondażu Observatori Blaugrana
  • Pokazane dziś dane są lepsze od tych sprzed pół roku
  • Ankietę przeprowadzono w połowie grudnia, a więc jeszcze przed wygranym El Clásico i zimowymi transferami

FC Barcelona opublikowała dziś wyniki sondażu Observatori Blaugrana przeprowadzanego co pół roku w grupie 1000 socios. Ankietowani podzielili się opiniami na temat wielu kwestii dotyczących klubu. Socios ocenili swoje zadowolenie z klubu na 7,3 punktu w skali 1-10. Jest to wynik o 0,5 pkt. wyższy niż w pierwszym półroczu 2017 roku.

Zdecydowana większość ankietowanych jest zadowolona z ogólnych działań klubu: 75,8% badanych dała Barcelonie od 7 do 10 pkt., a jedynie 5,6% socios uważa, że obecna sytuacja klubu jest niezadowalająca. Sukcesy sportowe, dobra ogólna kondycja klubu, dobra gra i widowiskowy styl, a także skuteczne zarządzanie to główne atuty Barcelony, które wpłynęły na wysoką ocenę ogólną.

Zadowolenie kibiców z poziomu gry piłkarzy znacząco wzrosło i wynosi 7,8 na 10 pkt., czyli o 1 pkt więcej niż poprzednio. Jest to efekt bardzo dobrej postawy pierwszego zespołu na początku sezonu.

W skład grupy badanych przez Time Consultants weszło tysiąc socios obojga płci w wieku powyżej 16 lat, zamieszkałych w Hiszpanii. Ankietę przeprowadzono w dniach 11-19 grudnia 2017 roku, a więc przed zwycięstwem Barcelony nad Realem Madryt na Bernabéu, a także przed transferami Coutinho i Yerry'ego Miny.

Jednym z ważniejszych wyników ankiety Observatori jest ten dotyczący oceny zarządzania konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Nastąpił tu wzrost o 0,4 pkt. – z 1,7 do 2,1 pkt.

W sondażu zbadano również, w jakim stopniu klub jest w stanie przekazywać socios takie wartości jak postawa fair play, uczciwość, szacunek, ambicja, współdziałanie w grupie, ciężka praca i pokora. W ostatnim półroczu ubiegłego roku nastąpiła znaczna poprawa w tym aspekcie.

Zdaniem większości socios najważniejszym wyzwaniem na przyszłość jest budowa Espai Barça, a konkretniej przebudowa Camp Nou. Z tym przedsięwzięciem wiąże się duże nadzieje na przyszłość: 80,3% ankietowanych uznało, że  „dość” lub „bardzo” cieszy ich ten projekt. Średnia ocena to 3,1 na 4 pkt.

Opinia ankietowanych na temat usług świadczonych przez klub również okazała się dobra. Socios są bardzo usatysfakcjonowani działaniami organizacji T'acompanyem, która  wraz z Czerwonym Krzyżem pracuje nad dostępnością stadionu dla osób niepełnosprawnych. Wysoko oceniono prorodzinny projekt Fem Familia oraz wprowadzenie karty abonamentowej Abono Lista de Espera. Dużym poparciem kibiców cieszy się  również grupa Espai d'Animació zajmująca się prowadzeniem dopingu na Camp Nou (7,3 na 10 pkt.). W przypadku oceny systemu zwalniania krzesełek Seient Lliure nastąpiła poprawa z 6,2 do 7,2 na 10 pkt, w porównaniu z ubiegłym półroczem.

Jeśli chodzi o poziom zainteresowania Fundacją FC Barcelony, to zanotowano  tu stabilny wzrost. W porównaniu do ubiegłorocznego sondażu Observatori zwiększyło się ono o 9%. Świadczy to, że kibice są bardzo zadowoleni z działalności fundacji i realizowanych przez nią projektów – ocena wynosi 3,3 na 4 pkt.

Wyniki Observatori Blaugrana publikowane są od maja 2015 roku, kiedy to dostarczono je kandydatom na stanowisko prezydenta klubu. Zarząd Barcelony od pierwszej kadencji Josepa Marii Bartomeu upublicznia wyniki sondażu na prośbę prezydenta, by były one dostępne dla wszystkich socios.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dorze,że tak jest.Lepiej mieć wsparcie socios.
« Powrót do wszystkich komentarzy