Komitet ds. Rozgrywek wszczyna postępowanie w sprawie słów Piqué

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2018, 17:13

Mundo Deportivo

26 komentarzy
  • Komitet ds. Rozgrywek postanowił wszcząć postępowanie w sprawie Gerarda Piqué
  • Chodzi o wypowiedź obrońcy po pojedynku z Espanyolem, gdy nazwał on rywali „Espanyol de Cornella”
  • Komisja Przeciwko Przemocy określiła niedzielne spotkanie Barçy z Los Pericos jako mecz podwyższonego ryzyka

O tym, dlaczego te słowa tak bardzo zabolały Espanyol, wyjaśniamy w tym artykule. Los Pericos wystosowali pisemny protest do Komitetu ds. Rozgrywek, a swoje niezadowolenie wyraził nawet Ratusz miasta Cornella w specjalnym oświadczeniu. Z tego względu Komitet postanowił wszcząć specjalne postępowanie przeciwko Piqué.

Sędzia śledczy powołany do tej sprawy wysłucha argumentów obu stron i określi, czy słowa Piqué zasługiwały na sankcję, czy też nie. Ostateczna decyzja wciąż będzie jednak w rękach Komitetu.

Ponadto jutro ma zebrać się również Komisja Przeciwko Przemocy, aby przeanalizować wypowiedzi Piqué i Busquetsa oraz zachowanie kibiców na Camp Nou. Warto dodać, że ta Komisja zaklasyfikowała derbowe spotkanie z Los Pericos, które ma odbyć się 4 lutego, jako „mecz podwyższonego ryzyka”. W odpowiedzi Espanyol opublikował oświadczenie, w którym nawołuje swoich kibiców do dobrego zachowania podczas derbów.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego pojedynku Barçy z Espanyolem w Pucharze Króla, który odbył się na stadionie Los Pericosczęść kibiców gospodarzy wykrzykiwała obraźliwe słowa w stronę FC Barcelony i jej zawodników, a Jasper Cillessen został uderzony kulką z folii aluminiowej, rzuconą z trybun. Komisja zajmowała się również tą sprawą. Niewątpliwie na Cornella El-Prat będzie gorąco, zwłaszcza w kontekście ostatnich słów Piqué i odpadnięcia Espanyolu z Pucharu Króla.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

haahaha k***a kabaret :D :D

Pewnie jakiś "wyrok" ogłoszą tuż przed ważnym meczem, aby Pique musiał o tym myśleć i źle przez to zagrać. Czyżby jutro przed Valencią?

no to nieźle zaczyna się dziać :D Pique jest wyzywany tam co mecz, do tego wciągnęli jeszcze w to Shakire i żadnych sankcji czy tez kar w związku z tym nie wprowadzili. czekam tylko na reakcje Tebasa i tych sprzedawczyków z madrytu

Fakieta w tle po prawej gornej hehehe,a co do Pique oj to co tu zrobic,posadzic go moze za te słowa ?

Śpiewaj obraźliwe przyśpiewki, rzucaj w bramkarza drużyny przeciwnej przedmiotami z trybun, poskarż się do trybunału i rozpocznij postępowanie, bo ktoś powiedział, że Twój klub nie jest z Barcelony bo stadion jest na obrzeżach. Smuteczek xD

Uderzony kulka z folii aluminiowej.....eksplodowal

no idioci nic więcej nie powiesz

Próbują nam zaszkodzić jak mogą bo w sprawiedliwej grze, Real lekko odstaje, a Espanyol nie może się pogodzić że nigdy nie będzie lepszy od Barcy ;)

Nie będę szczególnie zdziwiony, jak odpocznie 2-3 najbliższe mecze. Haha madryt.

Pique będzie dobrym prezydentem... zwłaszcza jak trzeba będzie nieco podgrzać atmosferę i zmotywować piłkarzy przed ważnymi meczami np. el classico ;)

Mysle ze publiczne wymierzenie 20 batów na Place de Cayalunya, byłoby adekwatne do czynu którego dopuścił się nasz obrońca. Parodia :/

smieszy mnie ten kabarecik najlepiej jak sie obraza i nie wyjda na murawe:)
konto usunięte

Ja bym wolał, żeby Pique bardziej skupił się na grze, bo ta ostatnio jest różna.

Ależ chce żeby Pique strzelił im gole na Cornella. Najlepsza możliwa odpowiedź.

Przecież powiedział to Pique największy prowokator oczywiście że trzeba go ukarać

ze co z ich wyzwiskami na cornella? Pieprzeni hipokryci.

Ciekawe, czy kara będzie wyższa od tej, jaką dostał Ramos za obicie Puyola i Xaviego. To, że powinna - jest oczywiste. 19 punktów mrozu na tym etapie sezonu to nieprzyzwoite i skandaliczne. Otwarcie postępowania oznacza, że pod madrycką siedzibą LFP na Calle Hernandez de Tejada mają dzisiaj zaspy i zaskoczonych drogowców.

Skoro Espanyol tak wstydzi się wyprowadzki i słowa Pique zabolały dumną społeczność tego klubu, to czekam na słowa Cillessena, jak jego zabolały przedmioty z trybun w meczu na Cornella.

Moze trochę powściągnąć emocje. Może myśleć co chce, ale klasę zawodnika nie poznaje się po języku jakiego używa w mediach, tylko to co na boisku. Tym bardziej, ze może go i drużynę to kosztować.

Iks de.

beka na maksa z tych hiszpanskich cipek,rzeczywiscie ostro ich Pique potraktował hehehe,tam wg strach cokolwiek powiedziec,gorzej niz za komuny hehe