Komitet ds. Rozgrywek wszczyna postępowanie w sprawie słów Piqué

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2018, 17:13

Mundo Deportivo

26 komentarzy
  • Komitet ds. Rozgrywek postanowił wszcząć postępowanie w sprawie Gerarda Piqué
  • Chodzi o wypowiedź obrońcy po pojedynku z Espanyolem, gdy nazwał on rywali „Espanyol de Cornella”
  • Komisja Przeciwko Przemocy określiła niedzielne spotkanie Barçy z Los Pericos jako mecz podwyższonego ryzyka

O tym, dlaczego te słowa tak bardzo zabolały Espanyol, wyjaśniamy w tym artykule. Los Pericos wystosowali pisemny protest do Komitetu ds. Rozgrywek, a swoje niezadowolenie wyraził nawet Ratusz miasta Cornella w specjalnym oświadczeniu. Z tego względu Komitet postanowił wszcząć specjalne postępowanie przeciwko Piqué.

Sędzia śledczy powołany do tej sprawy wysłucha argumentów obu stron i określi, czy słowa Piqué zasługiwały na sankcję, czy też nie. Ostateczna decyzja wciąż będzie jednak w rękach Komitetu.

Ponadto jutro ma zebrać się również Komisja Przeciwko Przemocy, aby przeanalizować wypowiedzi Piqué i Busquetsa oraz zachowanie kibiców na Camp Nou. Warto dodać, że ta Komisja zaklasyfikowała derbowe spotkanie z Los Pericos, które ma odbyć się 4 lutego, jako „mecz podwyższonego ryzyka”. W odpowiedzi Espanyol opublikował oświadczenie, w którym nawołuje swoich kibiców do dobrego zachowania podczas derbów.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego pojedynku Barçy z Espanyolem w Pucharze Króla, który odbył się na stadionie Los Pericosczęść kibiców gospodarzy wykrzykiwała obraźliwe słowa w stronę FC Barcelony i jej zawodników, a Jasper Cillessen został uderzony kulką z folii aluminiowej, rzuconą z trybun. Komisja zajmowała się również tą sprawą. Niewątpliwie na Cornella El-Prat będzie gorąco, zwłaszcza w kontekście ostatnich słów Piqué i odpadnięcia Espanyolu z Pucharu Króla.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

smieszy mnie ten kabarecik najlepiej jak sie obraza i nie wyjda na murawe:)
« Powrót do wszystkich komentarzy