Deportivo Alavés złożyło skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów

Grzegorz Zioło

30 stycznia 2018, 18:00

Sport

42 komentarze
  • Deportivo Alavés złożyło skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów po meczu z FC Barceloną
  • Piłkarze i trener klubu z Vitorii mieli zastrzeżenia co do decyzji Iglesiasa Villanuevy i jego asystentów
  • Baskowie uważają, że zostali skrzywdzeni przez sędziów także w kilku poprzednich spotkaniach

Deportivo Alavés złożyło oficjalną skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów. Klub z Kraju Basków chce w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu krzywdzących decyzji sędziów w kilku ostatnich spotkaniach.

Czarę goryczy przelał niedzielny mecz na Camp Nou i postawa Iglesiasa Villanuevy, która zdaniem Basków była krzywdząca dla ich zespołu. Po zakończeniu spotkania krytycznie o decyzjach sędziego wypowiedzieli się John Guidetti, Ibai Gómez i Víctor Laguardia, a dziś klub postanowił złożyć skargę w formie pisemnej.

– Znów nie mieliśmy szczęścia do arbitrów, ale moi gracze rozegrali bardzo dobre spotkanie – podkreślił na pomeczowej konferencji Abelardo Fernández. Trener Deportivo Alavés miał na myśli nie tylko pojedynek na Camp Nou, ale także poprzednie mecze z Valencią i Leganés.

Ibai Gómez napisał na swoim profilu na Instagramie, że sędziowie pomylili się w  sytuacjach "absolutnie kluczowych dla przebiegu meczu". Największe kontrowersje wzbudziły dwie decyzje arbitrów. W sytuacji, w której Paco Alcácer został faulowany, a Leo Messi skutecznie wykonał rzut wolny, sędzia boczny nie zasygnalizował pozycji spalonej reprezentanta Hiszpanii. Następnie, w końcówce meczu Samuel Umtiti dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale Iglesias Villanueva nie przyznał gościom rzutu karnego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jak?Mecz będzie powtórzony zaraz po spotkaniu Portugalia-Polska?
« Powrót do wszystkich komentarzy