Larsson: Coutinho osiągnie poziom zbliżony do Neymara

Dariusz Maruszczak

26 stycznia 2018, 12:17

Mundo Deportivo

51 komentarzy

Były napastnik Barcelony Henrik Larsson wypowiedział się na temat Philippe Coutinho po wczorajszym debiucie Brazylijczyka w barwach Blaugrany.

– Coutinho będzie bardzo dobrze prezentować się w Barcelonie. Naprawdę trudno jest zastąpić Neymara, ale jestem w pełni przekonany, że osiągnie poziom zbliżony do swojego rodaka. Granie obok piłkarzy, którzy na każdej pozycji są na najwyższym poziomie, o stopień wyżej niż jego byli koledzy z Liverpoolu, pomoże mu to osiągnąć – powiedział Larsson.

– Coutinho jest fantastycznym piłkarzem ze wspaniałą znajomością futbolu. Będąc wciąż stosunkowo młodym, udało mu się połączyć wrodzone umiejętności techniczne ze znaczną poprawą rozumienia taktyki. W ostatnich latach udało mu się pojąć, kiedy powinien prowadzić piłkę, a kiedy ją oddać. To rzadka cecha, którą zdobywa się wraz z doświadczeniem – komplementował Brazylijczyka były napastnik Barcelony.

Larsson pochwalił również zachowanie Coutinho w Liverpoolu: – rozumiał, że w końcu podpisze kontrakt z Barceloną, i starał się poradzić sobie jak najlepiej w tej sytuacji. Dobrze wykonywał swoją pracę i pomagał Liverpoolowi zdobywać punkty. Nie wszyscy w jego wieku potrafiliby się tak skoncentrować.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

na pewno lepiej wyjdziemy na tym wszystkim ney to deuzy dzieciak i nic dobrego z tego nie bedzie
« Powrót do wszystkich komentarzy