Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona pracuje nad sprowadzeniem Arthura

 24 stycznia 2018, 09:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 43 komentarze

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona pracuje nad sprowadzeniem latem Arthura
  • Piłkarz miał już wyrazić zgodę na transfer
  • Barça musi teraz przekonać Gremio, które oczekuje za swoją gwiazdę 50 milionów euro

Po sprowadzeniu Philippe Coutinho i Yerry’ego Miny oraz w oczekiwaniu na odejście Aleixa Vidala i Gerarda Deulofeu Barcelona pracuje już z myślą o letnim okienku transferowym. Według Mundo Deportivo oprócz Antoine’a Griezmanna wielkim celem Barçy jest pomocnik Gremio Arthur.

Dyrekcja sportowa Barcelony już od jakiegoś czasu pracuje nad sprowadzeniem Brazylijczyka. Po pozytywnych raportach wysłannika klubu André Cury’ego, który uznał Arthura za prawdziwą okazję rynkową, dyrekcja sportowa postanowiła bliżej przyjrzeć się piłkarzowi. Pomocnika bezpośrednio w akcji oglądali Robert Fernández i jego prawa ręka Urbano Ortega. Dyrektor sportowy Barcelony spotkał się nawet z zawodnikiem i jego rodziną, aby poznać go bliżej. Według Mundo Deportivo podczas tych rozmów Arthur miał dać jasno do zrozumienia, że jego marzeniem jest gra w barwach Blaugrany i będzie czekał w Gremio, aż obie strony dojdą do porozumienia. Jednocześnie Brazylijczyk oświadczył, że nie będzie wymuszać transferu z klubu, w którym występuje od 14. roku życia.

Barcelona po uzyskaniu zgody Arthura na transfer spróbuje teraz przekonać jego klub. Przedstawiciele Gremio cały czas odsyłają do klauzuli odejścia piłkarza, która wynosi 50 milionów euro. Kontrakt pomocnika obowiązuje do grudnia 2021 roku, ale mimo to Barça postara się go sprowadzić za 25 milionów euro.

Barcelona zdaje sobie sprawę, że Arthur może otrzymać więcej ofert. Kataloński klub chce zatem przekonać Gremio do transferu na dwa sposoby. Pierwszym argumentem jest wola samego zawodnika, który chce dołączyć do Barçy. Ponadto Blaugrana może zgodzić się na pozostanie Arthura w brazylijskim zespole do końca roku w ramach wypożyczenia.

Barcelona wyraźnie postawiła na sprowadzenie Arthura, którego uznaje za piłkarza bardzo podobnego do Andrésa Iniesty. Młody wiek Brazylijczyka (21 lat) sprawia, że Katalończycy mogliby opóźnić datę dołączenia go do zespołu.

Udostępnij:

Komentarze (43)

Gorące tematy