Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za manitę na Benito Villamarín

24 stycznia 2018, 00:58

Ściah

66 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ściah

90'

Ocena redakcji

6,0

Ocena czytelników

7,0

Betis nie zmusił Marca do wykonania klasowej interwencji - strzały na jego bramkę były albo niecelne, albo łatwe do obrony (46. oraz 56. minuta). Na minus zadziwiająco słaba gra nogami. Dwukrotnie, w 30. oraz w 62. minucie nieczysto trafiał w piłkę, przez co ta nie przechodziła nad głową piłkarza Betisu, lecz spadała u jego stóp. W 88. minucie ponownie źle zagrywał piłkę do Semedo, wymuszając jego stratę. Zabrakło koncentracji przy szczegółach.

Faule: 0

90'

5,5

7,0

Na dwoje babka wróżyła. Popełniał widoczne błędy, które w kilku przypadkach udawało mu się na szczęście zniwelować - mimo wszystko szokuje liczba strat Portugalczyka. W 2. i 12. minucie dopuścił do groźnych dośrodkowań. W 47. minucie stracił w juniorski sposób piłkę w okolicach połowy boiska, ale za chwilę ją odzyskał. W 50. minucie zbyt wolno wracał na pozycję - zabrakło asekuracji Pique. W 81. minucie zaliczył zbyt chaotyczne wybicie, zaś w 92. źle odegrał po wyprzedzeniu rywala. Dobre momenty to 9., 11., 20., 47., 55. (kluczowe wyjście do piłki i wybicie) oraz 56. minuta - wygrany pojedynek 1 na 1 z Tello w polu karnym ter Stegena - brawo. Ma ogromny potencjał, ale na razie brakuje mu stabilności i chłodnej głowy.

Faule: 0

90'

6,5

7,0

Dyskretny i całkiem niezły mecz. Rywale sporo kreowali, ale w bocznych sektorach boiska, czym nie sprawiali problemów Gerardowi. Najtrudniejszą interwencję zaprezentował w 11. minucie, kiedy dobrze przewidział zagranie Leona do wychodzącego na czystą pozycję Guardado. Poza tym godnych odnotowania zagrań brak - tych złych również. Dobry mecz.

Thomas Vermaelen

21'

6,0

7,0

Ta sama historia co z Pique - rywale nie dali mu zbyt wielu okazji do wykazania się, jednak w przeciwieństwie do Gerarda, Thomas popełnił jeden błąd - w 12. minucie fatalnie minął się z piłką i nie przeciął dośrodkowania - to mogło skończyć się bramką dla Betisu. Plus za dwie interwencje (6. oraz 16. minuta). Wielka szkoda kontuzji - był w świetnej formie.

Faule: 0

90'

6,5

7,0

Momentami brakowało mu koncentracji (16. i 34. minuta), czy większej agresji (w 46. minucie dopuścił do strzału). Ogólnie jednak zagrał nieźle. Pozwalał na swojej stronie rywalom na znacznie mniej niż Semedo po prawej. W ofensywie szkoda trochę zbyt głębokiego dośrodkowania w 24. minucie. W 42. minucie popisał się kapitalnym czytaniem gry i przeciął prostopadłą piłkę do napastnika Betisu. W tym sezonie miewał lepsze i co najważniejsze skuteczniejsze mecze, ale tym razem potrafił utrzymać dobry poziom - zwłaszcza w defensywie.

Faule: 2

90'

8,5

8,0

Nominalnie wystawiony na prawej stronie pomocy, ale bardzo często schodził do środka pola, zostawiając momentami Semedo samemu sobie (2. i 12. minuta). W 2. minucie przegrał przebitkę, po której piłkarz Betisu oddał groźny strzał. W 26. minucie pokazał dobrą dwójkową akcję z Suarezem, ale niestety zabrakło utrzymania równowagi i w konsekwencji skuteczności. Plus za dobre napędzenie akcji w 31. minucie. W 84. minucie wygrał główkę, która powinna skończyć się asystą - niestety Deulofeu nie potrafił skierować piłki do bramki. W 89. minucie to on zapoczątkował akcję bramkową, odbierając piłkę i przekazując ją do Messiego. Oprócz Suareza i Rakiticia, jako jedyny zachował wysoki poziom przez cały mecz.

Faule: 1

90'

9,0

8,5

Wzorowy występ Chorwata. Nie pokazał geniuszu i nieszablonowych zagrań jak choćby Messi, ale zamiast tego zagrał cały mecz na równym, bardzo wysokim poziomie. W 17. minucie przeciął prostopadłą piłkę zmierzającą za linię obrony Barcy. W 15. minucie zaliczł bardzo ładny odbiór w środku pola. Otworzył wynik spotkania w 59. minucie po świetnym wyjściu na pozycję, a w 69. minucie popisał się asystą w iście chirurgicznym stylu. Jeśli dołożymy do tego skuteczną grę w defensywie, to pozostaje nam tylko docenić Ivana.

Faule: 0

81'

7,5

7,5

Kolejny, obok Alby, zawodnik, któremu momentami "odcinało zasilanie" - na szczęście w minimalnym stopniu. Bardzo dobrze kierował pressingiem Barcelony (4., 5. oraz 64. minuta), ale zdarzały mu się proste błędy - 32. minuta, kiedy stracił futbolówkę po odbiorze i złe wyprowadzenie z 41. minuty. Dwukrotnie uruchamiał Messiego, z czego podanie z 64. minuty zamieniło się w asystę (drugie to zagranie do Leo z 75. minuty). Cieszy dobra forma Sergio.

André Gomes

66'

6,0

7,0

Dobra gra w pressingu i wspomaganie w defensywie na lewej stronie Alby, to za mało, by wysoko ocenić występ Andre. Niejeden cule mógł poczuć rozczarowanie w sytuacji, kiedy Portugalczyk zepsuł kontrę z 9. minuty po kapitalnym wyprowadzeniu piłki z defensywy przez jego kolegów. Na plus dobre wypuszczenie Alby w 16. minucie, przyspieszenie akcji w 27. minucie podaniem do Suareza i bardzo sprytnym ruchem bez piłki, który umożliwił Luisowi zagranie do Messiego w 31. minucie. Brawo również za udział w rozegraniu tuż przed golem Rakiticia. Im bliżej końca tym tradycyjnie gra Gomesa widocznie traciła na intensywności. Mimo wszystko za niektóre pozytywy należy mu się nota dobra.

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

8,5

10,0

Jego decydująca postawa w ostatnich pół godzinach gry została odebrana przez obserwatorów euforycznie. My jednak nie możemy zapomnieć o reszcie meczu w wykonaniu Leo, a ta była dość przeciętna. Do 74. minuty Argentyńczyk zaliczył 3 udane i 2 nieudane dryblingi. Dopiero w ostatnich 20 minutach udało mu się aż 9 - krotnie "okiwać" rywali. Podobnie rzecz ma się z podaniami. 10 z 11 jego niecelnych zagrań miała miejsce do 66. minuty - później już tylko jeden błąd. Oczywiście Leo należą się brawa za dwa gole, asystę  i koncert w końcowej fazie drugiej połowy - za to podwyższamy mu notę, jednak nie możemy przesadzić - nie pokazał właściwego poziomu przez cały mecz i uaktywnił się dopiero, kiedy Rakitić "napoczął" rywala. Nadal doceniamy jego maestrię (poezja dryblingu w 86. minucie), ale tym razem w barcelońskich szeregach byli od Messiego zawodnicy stabilniejsi i przez to lepsi.

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90'

9,5

9,0

W pierwszej połowie nie mógł znaleźć sobie pozycji strzeleckich, ale mimo tego potrafił się przystosować i popisać dwoma świetnymi kluczowymi podaniami (25. do Roberto oraz 31. do Messiego). Po przerwie zachował najwyższy poziom, asystując przy golach Rakiticia i Leo (ta druga czysto formalna, ale i tak plus za napędzające akcje podanie). Najlepsze i tak pozostawił na koniec - skuteczność. Trzy strzały, wszystkie w światło bramki i dwa gole - snajperski występ kompletny - po raz kolejny. Jest w ogromnym "gazie" za co nagradzamy go tytułem Zawodnika Meczu i notą niemal maksymalną.

Samuel Umtiti

69'

6,0

7,0

Pojawił się na murawie niewystarczająco rozgrzany, jednak na szczęście rywale nie mieli już sił i pomysłu na zdecydowane ataki. Dwukrotnie dobrze interweniował na połowie Betisu (57. oraz 69. minuta). Nie musiał brać nadmiernego udziału w akcjach - przez 50 minut gry wykonał tylko 11 podań.

Paulinho

24'

6,0

6,5

Wykazał się pokazem techniki w 79. minucie i bardzo słabym strzałem w 84. minucie - powinien bardziej przyłożyć się do piłki otrzymanej od Messiego po jego kapitalnym dryblingu. Poza tym wniósł świeżość w pressingu i nieźle popracował w defensywie (74. oraz 85. minuta). Wykonał swoje zadania, ale bez wielkich dodatków.

Gerard Deulofeu

9'

4,5

5,0

W 83. minucie nie potrafił strzelić bramki z kilku centymetrów od linii bramkowej - to on powinien zamienić główkę Roberto na gola. Poza tym nieźle napędził atak w 91. minucie. Plus również za powrót do defensywy w 92. minucie.