Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Baptistao: Musimy powstrzymać Messiego w jakikolwiek sposób

 23 stycznia 2018, 18:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 45 komentarzy

Leo Baptistao zdobył w tym sezonie cztery gole dla Espanyolu, w tym trzy w lidze i jednego w Pucharze Króla. Brazylijczyk wierzy, że jego drużyna zaprezentuje się na Camp Nou z dobrej strony i zdoła wywalczyć awans do półfinału, jednak zdaje sobie sprawę, że będzie to niezwykle ciężkie zadanie. Poniżej prezentujemy jego wypowiedź przed rewanżowym spotkaniem z Barceloną.

Możliwość awansu: Mamy 50 procent szans na awans. Przed nami 90 minut, podczas których może zdarzyć się wszystko. Musimy myśleć pozytywnie i wierzyć w możliwość odniesienia sukcesu. Żeby awansować, musimy rozegrać dobre spotkanie.

Powtórka z Cornellà-El Prat: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku pierwszego meczu. To było trudne spotkanie, ale zwycięstwo przyniosło nam wiele radości. Żeby powtórzyć to osiągnięcie na Camp Nou, musimy dać z siebie jeszcze więcej. Będziemy zmotywowani na 200 procent.

Zatrzymanie Messiego: Wszyscy wiemy, na co go stać, i musimy powstrzymać go w jakikolwiek sposób.

Zdobycie gola: Strzelenie bramki na wyjeździe ułatwiłoby nam zadanie. To jeden z naszych głównych celów na to spotkanie.

Wyobrażenia o spotkaniu: Jestem optymistą. Mam nadzieję, że będzie dopisywać nam szczęście. Musimy wyjść na to spotkanie z entuzjazmem i grać na dużej intensywności. Tym razem będzie nam jednak brakowało wsparcia naszej publiczności. Będziemy nastawieni na strzelenie gola, ale musimy uważać, żeby żadnego przy tym nie stracić.

Obawa: Mamy szacunek do rywala, ale nie boimy się tego spotkania. Na własnym boisku Barcelona jest jeszcze silniejsza niż na wyjazdach, więc podejdziemy do meczu z dużym respektem dla przeciwnika. Będziemy chcieli dorównać mu pod względem jakości i intensywności.

Coutinho: Grałem przeciwko niemu w półfinale Ligi Europy jako piłkarz Villarrealu. Jest znakomitym zawodnikiem, więc jeśli nie zagra, będzie to z korzyścią dla nas. 

Udostępnij:

Komentarze (45)

Gorące tematy