Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

UEFA: Transfer Neymara do PSG był zgodny z prawem

 23 stycznia 2018, 17:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport/L'Equipe

 117 komentarzy

  • UEFA potwierdziła, że przy transferze Neymara z Barcelony do PSG nie doszło do złamania prawa
  • Wydział ds. kontroli finansowej UEFA wziął pod lupę letnie zakupy paryżan i nie doszukał się nieprawidłowości
  • Wicemistrz Francji musi jednak uzyskać 70 milionów euro ze sprzedaży swoich zawodników do 30 czerwca, żeby spełnić wymogi Finansowego Fair Play

Transfer Neymara do PSG latem 2017 roku został przeprowadzony zgodnie z prawem i spełniał wszystkie wymogi prawne i finansowe narzucane przez UEFA. Taka jest decyzja wydziału ds. kontroli finansowej najważniejszej europejskiej organizacji piłkarskiej, który miał za zadanie sprawdzić, czy przy zakupie Brazylijczyka paryżanie nie złamali zasad Finansowego Fair Play. Jak donosi L'Equipe, PSG zostało jednak zobligowane do sprzedaży zawodników za łączną kwotę 70 milionów euro.

Francuski dziennik informuje, że organ kontrolujący przestrzeganie zasad FFP przez europejskie kluby uznał letnie transfery Neymara i Kyliana Mbappe za w pełni legalne. PSG zapłaciło Barcelonie za reprezentanta Brazylii 222 miliony euro, ponieważ tyle wynosiła jego klauzula odstępnego, z kolei Francuz został wypożyczony na rok z obowiązkiem wykupu za 180 milionów euro.

Działania PSG wywołały sprzeciw w niektórych kręgach środowiska piłkarskiego. Pierwszym, który podjął w tej sprawie kroki prawne, był Javier Tebas. Prezes LaLigi złożył doniesienie na wicemistrza Francji po transferze Neymara, ale UEFA nie zdecydowała się na ukaranie paryskiego klubu.

PSG musi jednak nieco wyrównać swój bilans przychodów i wydatków. Klub z Parc des Princes ma czas do 30 czerwca na sprzedaż zawodników za łączną kwotę 70 milionów euro, żeby nie przekroczyć norm Finansowego Fair Play.

Udostępnij:

Komentarze (117)

Gorące tematy