Marca: Barcelona otrzyma za transfer Mascherano niecałe 6 milionów euro

Xoaniño

11 stycznia 2018, 16:34

Marca

52 komentarze
  • Zdaniem Marki Barcelna zarobi na transferze Mascherano do Hebei Fortune maksymalnie 5,7 miliona euro
  • Według źródeł związanych z chińskim klubem Hebei Fortune nie zapłaci dodatkowej kwoty na poczet funduszu w celu rozwoju chińskiej piłki nożnej
  • Nowe regulacje nakładają taki obowiązek na kluby, które sprowadzają zawodników z zagranicy, jeśli dany transfer jest droższy niż 5,7 miliona euro

Odejśce Mascherano z Barcelony jest nieuniknione. W ciągu kilku dni El Jefecito spakuje swoje rzeczy i poleci do Chin, aby tam grać w barwach Hebei Fortune - klubu występującego w chińskiej Superlidze, którego trenerem od półtora roku jest Manuel Pellegrini.

Według Hebei Fortune cena za Argentyńczka wynosi niecałe 6 milionów euro, a nie, jak podawał dziś kataloński Sport, około 10 milionów euro. Maksymalna kwota, jaką Chińczycy mogą zapłacić za Mascherano, to 5,7 miliona euro. Jest to spowodowane tym, że transfery zagranicznych piłkarzy do Chin podlegają dodatkowemu podatkowi.

Jak podają źródła związane z Hebei Fortune, w związku z transferem Mascherano klub nie będzie miał obowiązku zapłacenia dodatkowej kwoty na poczet podatku wprowadzonego w zeszłym roku przez Chiński Związek Piłki Nożnej (CFA). Obecne przepisy dotyczące sprowadzania zagranicznych piłkarzy do chińskiej Superligi stanowią, że zadłużone kluby mają obowiązek wpłacenia dodatkowo 100% kosztu transferu na wspólny fundusz przeznaczony na rozwój chińskiej piłki nożnej, jeśli koszt ten przekracza 45 milionów juanów (5,7 miliona euro).

W związku z tym, skoro Hebei Fortune twierdzi, że nie będzie musiał zapłacić dodatkowej sumy w związku ze sprowadzeniem Argentyńczyka z Barcelony, można dojść do wniosku, że kwota, jaką Chińczycy zapłacą za transfer Mascherano, nie przekroczy 5,7 miliona euro.

Po potwierdzeniu transferu Yerry'ego Miny do Barcelony jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie oficjalnemu zaprezentowaniu Mascherano jako zawodnika Hebei Fortune, jest całkowity powrót do zdrowia Samuela Umtitiego. Warto wspomnieć, że nowy klub Argentyńczyka zeszły sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli ligi chińskiej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co jak co w sprzedawaniu zawodników to Barca jest prawdziwym "rekinem finansjery" :) ...
« Powrót do wszystkich komentarzy