Dembélé: W ciągu tych trzech miesięcy zrozumiałem filozofię gry Barcelony

40 komentarzy
  • Ousmane Dembélé wystąpił dziś w meczu ligowym po raz pierwszy od połowy września
  • Francuz jest świadomy, że czeka go jeszcze wiele pracy, zanim wróci do swojej optymalnej dyspozycji
  • Zawodnik podkreśla, że ostatnie trzy miesiące były dla niego trudnym okresem, ale pozwoliły mu zrozumieć filozofię gry Barcelony

Ousmane Dembélé powoli odzyskuje formę po trzech miesiącach bez gry. Francuz wrócił na boisko po przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia dwugłowego lewego uda. Piłkarz sprowadzony latem z Borussii Dortmund doznał urazu 16 września w meczu z Getafe.

Pierwsze minuty po powrocie do zdrowia Dembélé rozegrał w czwartkowym meczu Pucharu Króla z Celtą Vigo, a dzisiaj Ernesto Valverde wystawił go w podstawowym składzie na pojedynek z Levante.

Ousmane'owi Dembélé nie udało się dziś zdobyć pierwszej bramki w barwach Barcelony, choć miał ku temu kilka okazji, jednak jego najgroźniejsze uderzenie obronił Oier Olazábal. Mimo to Francuz był ważnym punktem zespołu i miał swój wkład w zwycięstwo 3:0.

– Dostałem możliwość występu już w meczu z Celtą, ale bardzo cieszy mnie powrót na Camp Nou, w dodatku jako zawodnik wyjściowej jedenastki. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie gram jeszcze na swoim najwyższym poziomie i muszę pracować nad tym, żeby wrócić do optymalnej formy – powiedział Dembélé w rozmowie z Barça TV.

Mimo młodego wieku (20 lat) reprezentant Francji pokazuje dużą dojrzałość nie tylko na boisku, ale także poza nim, o czym świadczą jego słowa o ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem.

– Najtrudniejsze w tym czasie było dla mnie utrzymanie koncentracji niezbędnej do szybkiego powrotu do zdrowia. Musiałem być cierpliwy, a teraz moim zadaniem będzie stopniowe dopasowywanie się do drużyny – przyznaje były piłkarz Borussii Dortmund.

Dembélé nie tracił czasu podczas przymusowej przerwy w grze, dzięki czemu z optymizmem patrzy na powrót do zespołu. – W ciągu tych trzech długich miesięcy zrozumiałem filozofię gry Barcelony – podkreśla francuski napastnik.

Ten tego real przegrywa już z celtą :)

@marek86: no juz remisuje :/

@olikwierk10: no już przegrywa :/

@bohunes: już wygrywa :/

@marek86: szkoda ze villareal nie byl taki zdolny i nie potrafil u siebie wygrac, czym pozbawil mnie pieniedzy