Czytelnicy Marki wybrali: Messi najlepszym piłkarzem 2017 roku

Łukasz Lewtak

1 stycznia 2018, 11:57

Marca

39 komentarzy

Rewelacyjna gra Messiego okazała się ważniejsza od trofeów zdobytych przez Real Madryt Cristiano Ronaldo - czytelnicy największego dziennika sportowego w Hiszpanii, madryckiej Marki, zdecydowali, że to argentyński napastnik Barçy był najlepszym piłkarzem na świecie w 2017 roku.

W plebiscycie przeprowadzonym za pośrednictwem strony marca.com Leo Messi zdobył aż 56% głosów, a drugi Cristiano Ronaldo - zaledwie 25%. Na trzeciem miejscu znalazł się Isco (6%).

Marca podkreśla, że obecnie trwa dyskusja, czy Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, a nie w konkretnym sezonie. W 2017 roku Argentyńczyk po raz czwarty otrzymał Złoty But dzięki strzeleniu 37 goli w LaLidze. Jego gra miała kluczowe znaczenie w kontekście zdobycia przez Barcelonę Pucharu Króla.

Leo Messi zakończył 2017 rok z 54 golami i 19 asystami. Od dekady Argentyńczyk praktycznie nieustannie poprawia własne rekordy i pokazuje, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. W 2018 roku jego największym wyzwaniem będzie zdobycie mistrzostwa świata z reprezentacją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ostatnio jeden Twitt zapadł mu w pamięć. Wielu kibiców Realu uznaje że Messi jest najlepszy ale żaden kibic Barcy nie powie tego o CR
Przypadek? :p

@norbo80: Sam jestem kibicem Realu i też uważam, że Messi to nie tylko najlepszy piłkarz w tamtym roku, ale i w historii. Był może jeden sezon albo dwa gdzie Ronaldo miał lepszy okres od Messiego ( no i końcówka tamtego sezonu - ale licząc całokształt Messi i tak lepszy). Nie szukam poklasku chyba każdy trzeźwy widzi kto ile daje swoje drużynie.

@Duriel: Dokladnie. Racja.

@Duriel: Czemu wszyscy kibice nie mogą być tacy jak Ty?
« Powrót do wszystkich komentarzy