Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Bartomeu: To ja zakontraktowałem Mascherano w 2010 roku i teraz mam nadzieję, że zostanie

 6 grudnia 2017, 22:10

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 7 komentarzy

W wywiadzie dla argentyńskiego dziennika La Nación prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu oświadczył, że chciałby zatrzymać Javiera Mascherano w klubie z Katalonii. Umowa Argentyńczyka jest ważna do czerwca 2019 roku.

– To ja podpisałem z nim kontrakt w 2010 roku, ja leciałem do Liverpoolu na rozmowy – przypomniał Bartomeu. – Chcielibyśmy, żeby Javier został z nami, ale powtarzam: mamy ludzkie podejście do prowadzenia klubu i zamierzamy wysłuchać zawodnika – dodał prezydent Blaugrany.

Mascherano chce opuścić Barcelonę w tym sezonie. Argentyńczyk już podjął decyzję i nie zamierza jej zmienić. Nie wiadomo jedynie, czy do transferu dojdzie w zimowym okienku transferowym, czy po zakończeniu sezonu. 

El Jefecito jest świadomy, że jego rola w zespole uległa zmianie. Środkowy obrońca nie jest już zawodnikiem nietykalnym, co stanowi dla niego duże zmartwienie w obliczu nadchodzących mistrzostw świata w Rosji, które będą ostatnimi w karierze argentyńskiego piłkarza.

W sprawie Mascherano wypowiedział się też Guillermo Amor. – Klub liczy się ze zdaniem zawodnika. Jest piłkarzem Barcelony, ma za sobą wspaniałą karierę i wciąż wiele wnosi do gry zespołu. Mamy nadzieję, że zostanie z nami i dalej będzie prezentował taką formę – stwierdził dyrektor ds. relacji instytucjonalnych i sportowych Barcelony. 

Udostępnij:

Komentarze (7)

Gorące tematy