Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Chelsea - FC Barcelona najbardziej prawdopodobnym starciem w 1/8 finału Ligi Mistrzów

 6 grudnia 2017, 17:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 93 komentarze

Drugie miejsce Chelsea w grupie C Ligi Mistrzów może zaowocować hitowym starciem już na etapie 1/8 finału. Szanse na to, że The Blues trafią na Barcelonę, są w tym sezonie znacznie wyższe niż normalnie ma to miejsce na tym etapie rozgrywek.

Jak wyjaśnia Alexis Tamayo (znany jako MisterChip, hiszpański ekspert od liczb i statystyk w sporcie), prawdopodobieństwo wylosowania pary FC Barcelona - Chelsea FC wynosi obecnie 43,314%. W swoich kalkulacjach dziennikarz zakłada, że sytuacja w grupa E nie ulegnie zmianie po dzisiejszych meczach, a szanse na taki wynik losowania wylicza na podstawie liczby potencjalnych rywali obu zespołów.

Jedyną grupą, której zwycięzca może jeszcze się zmienić, jest grupa E. Jeśli pierwsze miejsce utrzyma w niej Liverpool, grono drużyn możliwych do wylosowania przez Chelsea będzie składać się z zaledwie trzech zespołów: Barcelona, PSG i Besiktas (33,3% szans na grę z każdym z nich). Mistrz Anglii nie może trafić na zespół ze swojej grupy (AS Romę) ani na żadną z czterech angielskich drużyn, które będą rozstawione: Manchester City, Manchester United, Tottenham i Liverpool.

Prawdopodobieństwo rzędu 43,314% otrzymamy po uwzględnieniu potencjalnych przeciwników Barcelony. Jeśli z pierwszego miejsca w grupie E do 1/8 finału awansuje Liverpool, a z drugiego Sevilla, Blaugrana będzie mogła trafić na pięć zespołów: Bayern Monachium, Chelsea, FC Basel, FC Porto/RB Lipsk i Szachtar/Napoli (20% szans na wylosowanie każdego z nich).

W przeciwieństwie do Barcelony, PSG i Besiktas to jedyni przedstawiciele swoich krajów na tym etapie rozgrywek. Z tego powodu oba zespoły mogą trafić na siedmiu rywali, przez co szansa na wylosowanie ich przez Chelsea maleje do 28,343%.

Ostatnie starcie Barcelony z Chelsea w Lidze Mistrzów miało miejsce w sezonie 2011/2012. Półfinałowy dwumecz tych zespołów zakończył się zwycięstwem The Blues 3:2 (1:0 na Stamford Bridge i 2:2 na Camp Nou)

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (93)

Gorące tematy