Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona zarobiła w Lidze Mistrzów już 31 milionów euro

 6 grudnia 2017, 13:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 13 komentarzy

Barcelona zakończyła fazę grupową Ligi Mistrzów na pierwszym miejscu i jest w gronie klubów, które zarobiły dotychczas najwięcej za udział w rozgrywkach.

Barcelona zarobiła 31,7 miliona euro, a tylko o milion więcej zyskały takie kluby jak PSG, Manchester United czy Bayern Monachium. Warto dodać, że ta kwota nie uwzględnia tzw. market pool, czyli sumy rozdzielanej pomiędzy kluby przez UEFA na koniec sezonu za wpływy z praw telewizyjnych i umów sponsorskich.

Barcelona uzyskała 12,7 miliona za sam udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dodatkowo otrzymała 6 milionów za cztery zwycięstwa (1,5 miliona za każde), a także milion za dwa remisy. Ponadto za awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów Katalończycy zarobili kolejne 6 milionów.

W całym poprzednim sezonie Ligi Mistrzów Barcelona otrzymała 59,84 miliona euro, choć odpadła w ćwierćfinale tych rozgrywek. Za wyniki sportowe uzyskała 33,83 miliona, a w ramach market pool - 26,01 miliona. Niewątpliwie te sumy znacznie wzrosłyby w przypadku awansu Barçy do półfinału lub finału Ligi Mistrzów. Jednocześnie warto zauważyć, że hiszpańskie telewizje płacą mniej za prawa do pokazywania meczów niż na przykład angielskie czy włoskie. Dlatego też nie powinno dziwić, że Leicester City zarobiło w poprzednim sezonie 81,6 miliona euro, z czego aż 49,07 miliona z market pool.

Udostępnij:

Komentarze (13)

Gorące tematy