Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jorge Jesús: Graliśmy z jedną z najlepszych drużyn na świecie

 6 grudnia 2017, 13:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Marca, Sport, AS

 4 komentarze

Trener Sportingu Jorge Jesús podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat przegranego 0:2 meczu z Barceloną.

Zaskoczenia w wyjściowej jedenastce: Miałem pomysł, żeby pierwszą połowę zagrać w jeden sposób, a drugą w inny. Moim celem było dotrwanie z szansami do drugiej połowy i to osiągnąłem. Przeżyliśmy pierwsze 45 minut, a rywale mieli tylko jedną szansę Suáreza. Bardzo utrudnialiśmy grę Barcelonie. Po przerwie wprowadziliśmy na boisko Gelsona, żeby mieć więcej szybkości. Spisywaliśmy się bardzo dobrze w defensywie, ale potem przeciwnicy strzelili nam dwa gole. Graliśmy w Lidze Mistrzów w godny sposób z tak wspaniałymi drużynami jak Barça i Juventus.

Liga Europy: Liga Europy to świetne rozgrywki, lepsze niż kilka lat temu, choć nie można ich porównywać z Ligą Mistrzów. Dołączymy do nich z takimi samymi szansami jak inne wspaniałe zespoły. 

Ograniczone ambicje: Czasem zapomina się, z kim graliśmy. Nie mierzyliśmy się z byle jaką drużyną, ale jedną z najlepszych na świecie i powiedziałem to piłkarzom po zakończeniu pojedynku. Możemy mieć wielkie ambicje, ale one czasem mają pewne ograniczenia. Gratuluję więc moim zawodnikom za wysiłek, który włożyli w ten mecz.

Więcej obrońców: Barça zawsze gra z dwoma napastnikami. Przeszła z 4-3-3 na 4-4-2 i musieliśmy zamknąć centralne korytarze. Od początku Alcácer i Suárez grali w środku, więc Piccini, który jest bocznym obrońcą, musiał zostać z tyłu. Spisywał się bardzo dobrze i wiedział, jak powstrzymać napastników rywali. Przeciwnicy zmusili nas jednak do obrony w większym stopniu niż przewidywaliśmy.

Bez napastników: Nie chciałem stawiać na Basa Dosta i Gelsona Martinsa w pierwszej połowie. Powtarzam, że moja strategia polegała na tym, aby dotrwać do przerwy z wynikiem 0:0, co udało nam się osiągnąć. Brakowało nam gola, którego zazwyczaj strzelamy w każdym meczu. Mieliśmy okazje, żeby trafić do siatki, zwłaszcza Bas Dost.

Messi: Mówiłem, że nie zagra zbyt wiele. Kiedy przebywa na boisku, są większe szanse na porażkę. Kto ma Messiego, ten ma przewagę. On wszystko ułatwia.

Udostępnij:

Komentarze (4)

Gorące tematy