Valencia CF – FC Barcelona: Remis w cieniu skandalu

Herb Valencia CF

1:1

• Rodrigo Moreno 60'
  • 82' Jordi Alba

FC Barcelona zremisowała na Estadio Mestalla z Valencią 1:1. Katalończycy mają prawo być zawiedzeni, ponieważ wynik  spotkania wypaczyli sędziowie, którzy nie uznali prawidłowo zdobytej bramki Leo Messiego.

W pierwszych 45 minutach meczu na Mestalla podopieczni Ernesto Valverde prezentowali się bardzo dobrze i dominowali nad stłamszoną Valencią. Katalończycy świetnie stosowali wysoki pressing i na długie okresy zamykali gospodarzy na własnej połowie.

Pierwsza część gry stała jednak pod znakiem skandalu, do którego doszło w 30. minucie. Po strzale Leo Messiego koszmarny błąd popełnił Neto, który odbił piłkę w taki sposób, że przeszła ona pomiędzy jego nogami i trafiła do bramki. Piłka wyraźnie całym obwodem przekroczyła linię, czego nie zauważyli sędziowie. Protesty zawodników Barçy nie pomogły, a arbiter główny nakazał grać dalej. Do końca pierwszej połowy Barcelona naciskała na bezradną Valencię, jednak nie udało jej się wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Estadio Mestalla zobaczyli zupełnie inną Valencię. Gospodarze zaczęli grać odważniej i śmielej atakowali bramkę ter Stegena. W 60. minucie Rodrigo wykorzystał bardzo dobre podanie z lewej strony i pokonał niemieckiego bramkarza. Drużyna Nietoperzy złapała wiatr w żagle i prezentowała się znacznie lepiej niż w pierwszej części meczu. Barça natomiast nie potrafiła stłamsić swojego rywala tak jak zrobiła to w pierwszych 45 minutach.

W 81. minucie doskonałe podanie do Jordiego Alby posłał Leo Messi. Były gracz Valencii wpakował piłkę do siatki i doprowadził do wyrównania. Do końca spotkania Katalończycy starali się o zgarnięcie kompletu punktów, jednak brakowało im dokładności pod bramką rywala. Ostatecznie na Estadio Mestalla doszło do podziału punktów, jednak wynik ten należy uznać za skandaliczny, mając na uwadze pomyłkę sędziów z pierwszej połowy. Barcelona zasłużyła dzisiaj na trzy punkty, a Valencia może mówić o dużym szczęściu.

Gole: 1-0 (Rodrigo 60')

1-1 (Alba 81')

Valencia CF: Neto – Montoya, Paulista, Garay (Vezo 86'), Gaya – Carlos Soler (Mina 89'), Parejo, Kondogbia, Guedes – Rodrigo (Pereira 82'), Zaza.
Ławka Valencii: Jaume, Ruben Vezo, Andrinho Pereira, Santi Mina, Toni Lato, Nacho Vidal, Nacho Gil.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo (Vidal 80'), Vermaelen, Umtiti, Alba – Busquets, Iniesta (D.Suárez 72'), Rakitić (Deulofeu 68') – Messi, L.Suárez, Paulinho.