Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Juventus zainteresowany dwoma zawodnikami Barcelony

 23 listopada 2017, 12:40

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 16 komentarzy

Mateu Morey nie zagrał wczoraj z Juventusem w meczu UEFA Youth League z powodu kontuzji kości piszczelowej, która uniemożliwiła mu podróż do Turynu. Zawodnik nie zagra do początku 2018 roku, ale nie zmienia to jednak zainteresowania, którym darzy go włoski zespół.

Tuttosport potwierdził wczoraj chęć sprowadzenia prawego obrońcy przez Juventus. Nie jest to jedyna drużyna zainteresowana Moreyem, którego kontrakt z Barceloną wygasa w 2018 roku. Tak jak Abel Ruiz, Sergio Gomes czy Juan Miranda posiada on śmieszną klauzulę odejścia wynoszącą zaledwie trzy miliony euro. Mate był już blisko odejścia z klubu latem, gdy informowano o jego transferze do Bayernu Monachium. Barcelonie udało się jednak zatrzymać go na jeszcze jeden sezon i obecnie klub stara się znaleźć rozwiązanie gwarantujące jego dalszy rozwój w stolicy Katalonii.

Morey nie jest jednym piłkarzem Barcelony obserwowanym przez Juventus. Włosi są w stanie zapłacić 40 milionów za Sergiego Roberto, a dyrektor generalny Giuseppe Marotta kontaktował się z Josepem Marią Orobitgem, przedstawicielem zawodnika. Sam Roberto nie rozważał na razie tej oferty, ale Barcelona zdaje sobie sprawę z zagrożenia i postara się przedłużyć z nim kontrakt. Wydaje się, że wszystko przebiega dobrze, ale powoli. Ostatni kontakt klubu z graczem miał miejsce w poniedziałek podczas Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu, na której Roberto otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu.

Co ciekawe, w obu wymienionych przypadkach Stara Dama interesuje się prawymi obrońcami Barcelony. Rok temu za darmo do Turynu odszedł już Dani Alves. To typowe posunięcie dla Juventusu, który znany jest ze spektakularnych transferów. Za darmo sprowadził także Khedirę oraz w 2010 roku Paula Pogbę, za którego cztery sezony później Manchester zapłacił ponad 110 milionów euro.

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy