Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Komitet ds. Rozgrywek anulował żółtą kartkę Suáreza

 22 listopada 2017, 19:30

 Julia Cicha

Źródło: Sport

 11 komentarzy

Komitet ds. Rozgrywek zaakceptował odwołanie FC Barcelony od żółtej kartki Luisa Suáreza, którą otrzymał w meczu z Leganés. Napastnik został upomniany przez sędziego po akcji, w której bramkarz rywali symulował agresję ze strony Urugwajczyka.

Nie anulowano natomiast kartki Gerarda Piqué, który w związku z tym nie wystąpi w niedzielnym meczu z Valencią. Barcelona może jeszcze odwołać się od tej decyzji, choć katalońskie media podają, że tego nie zrobi. Z kolei Valencia odwoła się od decyzji Komitetu dotyczącej kary dla trenera Marcelino. Jeśli jej się nie uda, szkoleniowiec nie zasiądzie na ławce w spotkaniu z Barceloną.

Komitet ds. Rozgrywek w uzasadnieniu decyzji dot. Suáreza napisał: „inna decyzja, tym razem pozytywna, została podjęta w sprawie odwołania FC Barcelony w związku z ukaraniem zawodnika Luisa Alberto Suáreza Díaza. Na dołączonych zdjęciach nie dopatrzono się sytuacji opisanej w protokole pomeczowym (uniemożliwienie bramkarzowi rozegrania piłki, którą trzyma w dłoniach). To bramkarz rywali wszedł w kontakt z ukaranym piłkarzem, starając się go zatrzymać i łapiąc się za twarz bez widocznego powodu. W związku z tym Luis Alberto Suárez Díaz nie zostanie ukarany”.

Udostępnij:

Komentarze (11)

Gorące tematy