Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Dobry początek sezonu nie gwarantuje zdobycia mistrzostwa

 20 listopada 2017, 12:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: AS

 16 komentarzy

Jedenaście zwycięstw i jeden remis Barcelony na początku sezonu LaLigi to znakomity bilans. Jak przypomina jednak dziennik AS, takie wyniki na starcie rozgrywek wcale nie gwarantują zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

W całej historii LaLigi tylko trzy razy odnotowano równie dobry początek sezonu, jak ten w wykonaniu Barcelony Ernesto Valverde. Raz udało się to Realowi Madryt w rozgrywkach 1991/1992 i dwukrotnie Barçy w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. Co ciekawe tylko w jednym przypadku taka inauguracja rozgrywek przełożyła się na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Udało się to osiągnąć Blaugranie pod wodzą Tito Vilanovy. Katalończycy zakończyli sezon z piętnastoma punktami przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt.

Królewscy na początku lat dziewięćdziesiątych pod wodzą Radomira Anticia cieszyli się po 12 kolejkach identycznym bilansem jak drużyna Valverde. Kiepska druga część rozgrywek, kończonych już przez Leo Beenhakkera, spowodowała jednak, że tytuł ostatecznie powędrował w ręce Barcelony. Katalończycy pod wodzą Taty Martino również zaliczyli doskonały początek kampanii 2013/2014, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Atlético.

Przestrogą dla Barcelony jest również pierwszy sezon Zinedine’a Zidane’a w roli trenera Los Blancos. Francuz zastąpił w styczniu Rafę Beníteza, gdy przewaga Barçy wynosiła 12 punktów. Mistrzostwo ostatecznie zdobyli Katalończycy, ale Real zdołał zredukować swoją stratę do zaledwie jednego punktu. Nie ma wątpliwości, że Barcelona nie powinna na tym etapie sezonu spoczywać na laurach i musi konsekwentnie gromadzić punkty w każdej kolejce.

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy