Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

De Ligt: Moją ulubioną drużyną z Hiszpanii jest Barcelona

 18 listopada 2017, 14:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo, Fox Sports

 12 komentarzy

Holenderski środkowy obrońca Matthijs de Ligt, znajdujący się w obszarze zainteresowań Barcelony, udzielił wywiadu dla telewizji Fox Sports, w którym wyznał, że to Barça jest jego ulubioną hiszpańską drużyną.

– Moja ulubiona drużyna z Hiszpanii? Barcelona, ze względu na związki z Ajaksem i piękny futbol – odpowiedział de Ligt na pytanie dziennikarza.

Z drugiej strony Holender potwierdził, że jest szczęśliwy w Ajaksie. – Wiele rzeczy zostało już napisanych i dopóki o niczym nie wiem, dlaczego miałbym się przejmować? Wspominanie piłkarza w kontekście wielkich klubów wpływa na każdego i ja nie jestem inny, ale nie obchodzi mnie to zanadto. Wciąż gram w Ajaksie i jestem tutaj szczęśliwy.

De Ligt jest wymieniany wśród kandydatów do uzupełnienia formacji obronnej Barcelony. Słabsza forma Gerarda Piqué, podatność na urazy Thomasa Vermaelena oraz brak zaufania do niego ze strony sztabu szkoleniowego, a także prawdopodobne odejście z klubu Javiera Mascherano po tym sezonie sprawiają, że Katalończycy muszą rozglądać się za nowym defensorem. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Barça będzie proponowała de Ligtowi przeniesienie się na Camp Nou już w styczniu. Doniesienia w tej sprawie są sprzeczne. Przypomnijmy, że kontrakt Holendra z Ajaksem obowiązuje do 2021 roku.

Udostępnij:

Komentarze (12)

Gorące tematy