Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Czy Piqué i Umtiti powinni wystąpić w meczu przeciwko Leganés? [nowa ankieta]

 16 listopada 2017, 14:23

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 42 komentarze

Od jakiegoś czasu Mundo Deportivo prowadzi cykl, w którym dziennikarze katalońskiej gazety przedstawiają różne opinie w różnych tematach związanych z FC Barceloną. Tym razem Héctor Coca i Sergi Solé wypowiadają się w kwestii zasadności występu Samuela Umtitiego i Gerarda Piqué w najbliższym meczu z Leganés, mając na uwadze, że kontuzjowany jest Javier Mascherano, a Francuz i Katalończyk są zagrożeni absencją w spotkaniu z Valencią.

Héctor Coca – TAK

Barça zmierzy się z Leganés w meczu-pułapce. Pochodząca z Madrytu drużyna jest ciężkim rywalem dla wszystkich przyjezdnych na Estadio Municipal de Butarque, na którym gospodarze przegrali jedynie jedno spotkanie (przeciwko Getafe) i w sumie stracili zaledwie dwie bramki. Ten fakt zmusza Barçę do zwiększenia intensywności swojej gry w pressingu, natomiast przeprowadzanie kontrataków może stać się najlepszą bronią przeciwko podopiecznym Garitano.

Rozwiązanie w postaci Thomasa Vermaelena wywołuje w pewnym stopniu niepokój wśród barcelonismo, a każda inna alternatywa również nie wydaje się by była zbyt przekonująca. Nie można odnieść wrażenia, aby szybkość była najmocniejszą stroną belgijskiego obrońcy, a drużyna Valverde nie może pozwolić sobie na niedocenienie dobrych wyników osiąganych przez Leganés przed własną publicznością, dlatego też szkoleniowiec Barçy musi posłać do boju wszystkich najlepszych zawodników, jeśli chce utrzymać wysoką 8-punktową przewagę nad Realem i nie pozwolić Valencii na zmniejszenie dystansu.

To oczywiste, że nad Piqué i Umtitim wisi widmo sankcji, a w następnej kolejce Barça uda się na Mestalla, jednak oszczędzenie jednego z podstawowych środkowych obrońców i wystawienie Vermaelena pozwoliłoby Leganés na złapanie wiatru w żagle. Lepiej, aby na boisko wyszła podstawowa dwójka, a jeśli następnie mecz będzie układał się po myśli Barçy, najlepszym pomysłem będzie zdjęcie z murawy jednego z nich, aby jak najszybciej uniknąć zagrożenia.

Sergi Solé – NIE

W końcu musiał nadejść dzień, w którym kontuzji doznał jeden z trzech podstawowych środkowych obrońców. Tym razem padło na Mascherano. To zły moment, patrząc w kalendarz na nadchodzące mecze z Juventusem i Valencią, z którymi Barça zagra w przeciągu czterech dni. Wcześniej jednak Katalończycy zmierzą się z Leganés i nikomu nie przychodzi do głowy pomysł, aby mówić, że Barcelona może z góry dopisać sobie komplet punktów. Jeżeli należałoby wybrać jeden z meczów, w którym swoją szansę miałby otrzymać Vermaelen, panowałaby zgoda, że to właśnie na Butarque Belg powinien pojawić się na murawie, tym bardziej, że 32-latek w ciągu czterech dni rozegrał w barwach reprezentacji 180 minut.

Jeżeli będzie to możliwe, Piqué i Umtiti powinni zagrać w Turynie i Walencji. W jakim celu ryzykować w meczu z Leganes, jeżeli obaj są zagrożeni absencją w spotkaniu z Valencią? Niech Valverde postawi na Vermaelena i niech na tym zakończy się ta debata. Belg nie zadebiutował jeszcze w tym sezonie w LaLidze, jednak Bob Martínez, trener reprezentacji z najwyższej półki, widzi w swoim podopiecznym gracza wyjściowego składu w meczach na rosyjskim mundialu. Podczas presezonu Valverde w superlatywach wypowiadał się o piłkarzu, jednak do dni dzisiejszego słowa te nie miały przełożenia na boiskową rzeczywistość. Faktem jest, że Vermaelen zna zadania środkowego obrońcy, dobrze prezentuje się w grze głową i potrafi wyprowadzać piłkę. Teraz nadeszła jego kolej.

Inaczej sprawy będą prezentować się w styczniu. W zależności od postawy Vermaelena w listopadzie Barça podejmie decyzje dotyczącą tego, czy dokonać zakupu nowego obrońcy podczas zimowego okienka transferowego. Opcja wykupienia Yerry’ego Miny za 10 mln euro leży na stole. Zobaczymy, co z tego będzie.

My ze swojej strony chcemy zapytać Was, kto Waszym zdaniem ma rację w tej wymianie zdań. Czy podobnie jak Héctor Coca uważacie, że meczu z Leganés Ernesto Valverde nie powinien eksperymentować, czy też może bliżej Wam do przemyśleń Sergiego Solé, który chciałby zobaczyć na boisku Thomasa Vermaelena. Być może uważacie, że zarówno Samuel Umtiti jak i Gerard Piqué powinni usiąść na ławce i przygotowywać się na pojedynek z obecną drugą siłą LaLigi – Valencią? Zachęcamy do głosowania w ankiecie i udziału w dyskusji w komentarzach.

Udostępnij:

Sonda: Czy Piqué i Umtiti powinni wystąpić w meczu przeciwko Leganés?

Komentarze (42)

Gorące tematy