Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Superpuchar Katalonii odbędzie się w marcu w Lleidzie

 14 listopada 2017, 18:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 3 komentarze

Przedstawiciele Katalońskiej Federacji Piłkarskiej (FCF), FC Barcelony i Espanyolu spotkali się dziś, żeby uzgodnić miejsce i datę rozegrania meczu o Superpuchar Katalonii w sezonie 2017/2018. Zgodnie z ustaleniami spotkanie odbędzie się 7 lub 14 marca w Lleidzie.

Wstępna propozycja zakładała, żeby do pojedynku doszło 13 grudnia, ale zaledwie dwa dni wcześniej Espanyol zagra w LaLidze z Gironą, a dwa dni później Barcelona B mierzy się na wyjeździe z Cadiz. Stąd też FCF na wniosek obu drużyn, które chcą mieć swobodę kadrową na to starcie, zdecydował się na przełożenie Superpucharu na 7 lub 14 marca. Dokładny termin będzie znany po grudniowym losowaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Nie zmieniło się natomiast miejsce rozegrania meczu Barcelony z Espanyolem. Gospodarzem Superpucharu Katalonii 2017/2018 ma być Camp d’Esports w Lleidzie.

W poprzedniej edycji Superpucharu Katalonii zwyciężył Espanyol. 25 grudnia 2016 roku Los Pericos pokonali Blaugranę 1:0 po bramce Felipe Caicedo w 10. minucie.

Na dzisiejszym posiedzeniu FC Barcelonę reprezentowali Guillermo Amor i Carlos Naval, natomiast przedstawicielem Espanyolu był José Maria Calzon.

Udostępnij:

Komentarze (3)

Gorące tematy