Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Paulinho: To przywilej grać z najlepszym na świecie

 14 listopada 2017, 09:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 15 komentarzy

Pomocnik Barcelony Paulinho udzielił wywiadu dla brazylijskiego dziennika Globoesporte, w którym opowiada o swoim przyjściu do Barcelony i relacjach z Messim, Neymarem oraz Iniestą.

Ojcostwo: „To wyjątkowy moment. Mam już dwójkę dzieci w Brazylii - Anę Beatriz i Benjamina, a teraz urodzili się José Pedro i Sofia. Dzieci to coś wspaniałego. Ludzie się na nie decydują, żeby dać początek nowemu życiu. Wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi. Dzięki Bogu wszystko idzie bardzo dobrze”.

Najlepszy okres w życiu?: „Miałem bardzo dobry okres w Corinthians przez kilka lat. Dziś również przeżywam wspaniałe chwile. Barcelona ma dobrą passę wyników i to wszystko ułatwia. Wykorzystuję ten moment, który mam w Barçy i próbuję każdego dnia stawać się coraz lepszy”.

Adaptacja: „Adaptacja przebiega bardzo dobrze. Wszyscy piłkarze mi pomagają, grupa przyjęła mnie w niesamowity sposób, nie spodziewałem się tego. W Chinach widziałem tych wspaniałych zawodników w telewizji, a w pewnym momencie zacząłem z nimi żyć na co dzień. Wszyscy bardzo mi pomagają, żebym przystosował się tak szybko, jak to możliwe: piłkarze, dyrekcja sportowa, sztab trenerski i władze klubu”.

Iniesta: „Miałem okazję grać przeciwko niemu kilka razy. Zwracam baczną uwagę na Iniestę, ponieważ jest zawodnikiem, którego bardzo podziwiam. To wyjątkowy piłkarz i dlatego staram się obserwować jego ustawienie i zachowanie w trakcie meczów. Jest doskonałym przykładem i wzorem. Podczas treningów i spotkań robi rzeczy, których jeszcze nie widziałem. Czasem myśli się, że trzy lub cztery razy dotknie piłki, a tymczasem wystarczy, że zrobi to tylko raz. Jest nieprzewidywalnym zawodnikiem.

Zaproszenie Messiego: „To było podczas meczu towarzyskiego między Brazylią i Argentyną w Australii. Mieliśmy rzut wolny, do którego podszedłem ja i Willian. Byłem blisko piłki, ale to Willian miał strzelać. Messi był daleko. Kiedy Willian ustawiał się do strzału, zostałem trochę z tyłu, a Messi podszedł do mnie i zapytał, czy przyjadę do Barcelony. Spojrzałem na niego i powiedziałem: „jeśli chcesz mnie zabrać, to idę”.

Messi czy Cristiano: „Jestem uprzywilejowany, że mogę grać z najlepszym na świecie. Oczywiście Cristiano również ma swoje zasługi, to wspaniały piłkarz, jest na bardzo wysokim poziomie i miał swoje zalety, żeby wygrać The Best [nagrody przyznawane przez FIFA – przyp. red.]. Czuję się jednak szczęśliwy, że mogę występować u boku najlepszego piłkarza świata, którym jest Messi. To wielki przywilej”.

Neymar: „Kiedy rozmawialiśmy podczas zgrupowań reprezentacji Brazylii, Neymar powiedział mi, żebym przeszedł do Barcelony, ponieważ spodoba mi się tutaj. Zachęcił mnie do podpisania kontraktu. Bardzo mi pomógł w przybyciu do Barçy i chociaż odszedł, powiedział, że będę tutaj szczęśliwy”.

Udostępnij:

Komentarze (15)

Gorące tematy