Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Reprezentacja Argentyny planuje zgrupowanie w Barcelonie przed mundialem w Rosji

 14 listopada 2017, 11:00

 Julia Cicha

Źródło: Sport

 14 komentarzy

Kataloński Sport podaje, że reprezentacja Argentyny planuje dziesięciodniowe zgrupowanie przygotowujące do mundialu w Rosji, które miałoby odbyć się w Ciutat Esportiva w Barcelonie.

Mimo że plan wymaga jeszcze dopracowania, Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) przeanalizował już szczegóły takiego zgrupowania. AFA chce, by Messi czuł się jak najlepiej. Rozpoczęto poszukiwania w Europie, ponieważ w Argentynie rozpocznie się wtedy zima, a Barcelona wydaje się idealną bazą przed wylotem do Rosji.

Mundial rozpoczyna się 14 czerwca, w związku z czym pod koniec maja lub na początku czerwca reprezentacja Argentyny mogłaby przylecieć do Barcelony. Messi i Mascherano czuliby się wyjątkowo dobrze, mogąc przygotować się do mistrzostw bez konieczności rozłąki z rodzinami. Sport podaje również, że reprezentacja najprawdopodobniej zamieszkałaby w hotelu Juan Carlos I.

AFA planuje również rozegranie kilku spotkań towarzyskich, które zostaną ustalone po losowaniu grup mistrzostw 1 grudnia. Spekuluje się, że jedno z nich mogłoby zostać rozegrane w Tel Awiwie przeciwko Izraelowi. Kolejną opcją jest jednak Camp Nou.

Innym ze scenariuszy rozważanych przez AFA jest zaplanowanie zgrupowania w miejscowości Herzogenaurach w Niemczech, która jest siedzibą Adidasa, sponsora reprezentacji. Z kolei sponsorem Barcelony jest Nike, co może okazać się problemem. Ustalenie daty zgrupowania powinno być natomiast łatwe. Sezon w Europie kończy się wraz z finałem Ligi Mistrzów w Kijowie 26 maja. Argentyna przebywałaby w Ciutat Esportiva razem z Barceloną przez maksymalnie 3-4 dni, jeśli Barça wystąpiłaby w decydującym meczu Champions League.

Udostępnij:

Komentarze (14)

Gorące tematy