Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Galatasaray szuka sponsora, który opłaciłby pensję Ardy Turana

 13 listopada 2017, 17:26

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 32 komentarze

Galatasaray robi kolejny krok w kierunku sprowadzenia Ardy Turana w zimowym okienku transferowym. Jak donosi turecki dziennik Fanatik, prezes klubu Dursun Özbek szuka sponsora, który pomógłby w opłaceniu pensji zawodnika, co jest dotychczas główną przeszkodą w przeprowadzeniu operacji.

Przy zaawansowanych rozmowach z Barceloną Galatasaray musi sprawić, aby transakcja była wykonalna pod względem finansowym. Mimo że Arda Turan w tym sezonie nie wystąpił jeszcze w żadnym spotkaniu Barçy, należy do najlepiej opłacanych zawodników w zespole. Według dziennika Sport pomocnik zarabia rocznie 8 milionów euro brutto. Chcąc go sprowadzić, Galatasaray musi pokryć należności wynikające z tego kontraktu, zarówno w przypadku transferu definitywnego, jak i wypożyczenia. Dodatkowo turecki klub musiałby także zapewnić Ardzie Turanowi bonus w wysokości miliona euro.

Dlatego też Galatasaray będzie negocjować z turecką firmą Nef, zajmującą się nieruchomościami. Celem jest zyskanie strategicznego sponsora, potrzebnego do sprowadzenia Ardy Turana. Tak się składa, że firma ta jest już regionalnym partnerem FC Barcelony, co może być kluczowe w dojściu do porozumienia.

Udostępnij:

Komentarze (32)

Gorące tematy