Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Vermaelen żałuje, że został w Barcelonie

 13 listopada 2017, 12:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 42 komentarze

Thomas Vermaelen jest zaliczany do grona zawodników, którzy mogą opuścić Barcelonę w zimowym okienku transferowym. Reprezentant Belgii zdecydował się latem zostać w klubie po tym, jak przekonał go do tego Ernesto Valverde. Trener Barçy zapewniał Vermaelena, że liczy na niego, ponieważ chce mieć w drużynie czterech środkowych obrońców. Po kilku miesiącach 31-latek nie ma jednak zbyt wielu okazji do gry. Według dziennika Sport obrońca ma świadomość, że powinien zmienić klub, jeśli chce odnaleźć regularność przed mistrzostwami świata w Rosji.

Co prawda Vermaelen wciąż otrzymuje powołania od selekcjonera Roberto Martíneza, ale potrzebuje regularnej gry także w zespole klubowym, żeby dojść do odpowiedniej formy. Tymczasem w Barcelonie nie ma na to szans, więc przyznał, że żałuje decyzji o pozostaniu w katalońskim klubie.

– W lecie myślałem, że dobrze będzie zostać w Barcelonie, ale kiedy później zobaczyłem, jak wygląda moja sytuacja, widzę, że tak nie jest – powiedział Vermaelen w wywiadzie dla belgijskiego dziennika Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen był w ostatnich tygodniach łączony z Anderlechtem i nie zdecydował się zdementować tych doniesień. – Nic nie powiem na ten temat, ponieważ ostatnim razem, kiedy udzielałem wywiadu, moje wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu.

W reprezentacji Belgii Vermaelen rozegrał ostatnio pełne 90 minut w meczu towarzyskim z Meksykiem. – Jestem szczęśliwy z możliwości występów w reprezentacji Belgii, ponieważ w klubie nie gram prawie w ogóle.

Udostępnij:

Komentarze (42)

Gorące tematy